Biegali po Jasnych Błoniach
II Wiosenne Biegi o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina - należą już do przeszłości. W rozgrywanych dzisiaj na Jasnych Błoniach zawodach wzięło udział ponad czterystu uczestników ze szczecińskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji. Najwięcej, bo aż dwadzieścia zespołów wystartowało w rywalizacji szkół podstawowych. W tej kategorii wiekowej zwyciężyła sztafeta Szkoły Podstawowej nr 51, na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 37, a na trzecim SP 55. Patronem medialnym imprezy był portal ligowiec.net.
Kolejne Miejsca zajęli SP 16, SP 53, SP 42, II zespół SP 51, SP 68, SP 56, SP 35, SP 18, SP 3, SP 1, SP 74, SP 65, SP 28, II zespół SP 1, SP 14, II zespół SP 68, II zespół SP 35.

W rywalizacji szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się podobnie jak w ubiegłym roku sztafeta Gimnazjum nr 12, przed Gimnazjum nr 34 oraz Gimnazjum 14. Kolejne lokaty zajęły zespoły Gim 39, Gim przy CKS, Gim 12 II zespół, Gim 46, Gim 29, Gim 7, Gim 23.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych rozegrane zostały dwa biegi. Wśród dziewcząt zwyciężyły uczennice II LO, drugą pozycję zdobyło X LO, a na trzecim miejscu znalazły się zawodniczki z LO przy CKS. Kolejne lokaty XI LO, Zespół Szkół Budowlanych oraz Zespół Szkół nr 4.
Wśród chłopców zwyciężyli przedstawiciele II LO przed X LO. Kolejne miejsca w biegu zajęli, lecz nie zostali sklasyfikowani ze względu na brak pełnego składu, zawodnicy Zespołu Szkół nr 6, Zespołu Szkół nr 4 oraz XI LO.

Po zakończeniu zmagań sportowych, na trasie których biegaczy wspierali najbliżsi, rodzina, przyjaciele a także przypadkowi przechodnie najlepszym zespołom wręczono puchary, medale oraz nagrody dla szkół. Dekoracji dokonała wiceprezydent Elżbieta Masojć. Przeprowadzono również, wśród wszystkich uczestników dzisiejszych zmagań, losowanie kilkudziesięciu nagród rzeczowych, w tym dwóch talonów na zakup rowerów.

II Wiosenne Biegi o Puchar Prezydenta Miasta
data: 25-04-2009 09:50
miejsce: Jasne Błonia

W imprezie wystartuje około 800 zawodników (Szkoły podstawowe - gimnazjum). Trasa biegu wytyczona zastanie po alejkach parkowych. Startują zarówno chłopcy jak i dziewczęta.