Niewiarygodna trzecia kwarta
autor: KudlatyKoszykarze AZS-u Radex Szczecin wygrali swój pierwszy mecz play-off z AZS Politechniką Opole 75:59 (19:27, 23:12, 17:4, 16:16). Już tylko jedno zwycięstwo dzieli naszych koszykarzy, aby znaleźli się finale play-off i walczyli o awans do I ligi.
Patrząc na wynik, spotkanie wcale nie było łatwe jakby się wydawało. Goście w pierwszej kwarcie imponowali prawie stuprocentową skutecznością. AZS Radex celnie odpowiadał tylko przez pierwsze pięć minut. Opolanie szybko odskoczyli ze stanu 15:16 do 15:24. Niemoc strzelecką przełamał dopiero Łukasz Biela (na zdjęciu). Nie za wiele to jednak zmieniło, pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:27. W drugiej odsłonie wszedł na parkiet Karol Pytyś. Był to strzał w dziesiątkę trenera Majcherka. Karol walczył, rzucał, ale przede wszystkim siał spustoszenie po tablicami, stając się najlepiej zbierającym zawodnikiem tego meczu.
Po dwóch minutach drugiej kwarty, szczecinianie zniwelowali przewagę gości do dwóch punktów. Chwilę później po osobistych Łukasza Bieli, najskuteczniejszego zawodnika w meczu, objęli prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy. Do przerwy 42:39, a więc kolejne dwie kwarty zapowiadały się emocjonująco.

To co zobaczyliśmy w trzeciej odsłonie meczu przeszło najśmielsze oczekiwania. AZS Radex punktował, ale przede wszystkim skupił się na obronie. To poskutkowało, opolska maszyna wyraźnie się zacięła. Mimo nawet czterech prób, z osobistych nie trafiał Przemysław Szymański, jeden z liderów Politechniki. Goście przełamali się dopiero po 7 minutach gry, ale w całej kwarcie zdobyli tylko 4 punkty.

Ostatnia partia to już spokojna, konsekwentna gra. Szczecinianie kontrolowali przebieg na boisku, powiększając nawet przewagę do 21 punktów. Było to najwyższe prowadzenie Radexu w tym meczu. Ostatecznie AZS Radex pokonał swoją imienniczkę z Opola 75-59.

Za tydzień w niedzielę kolejny meczu, tym razem w Opolu. Klub Kibica AZS-u Radex organizuje wyjazd. Szczegóły pod na stronie azsszczecin.pl.

AZS Radex: Biela 23 (1), Majcherek Maciej 13 (1), Pytyś 13, Mrożek 10 (2), Majcherek Michał 6, Podgalski 4, Balcerek 2, Kwietniewski 2, Sudowski 2, Karaś, Łukomski.