Będą zachodniopomorskie derby
Spójnia w dniu dzisiejszym po raz drugi okazała się lepsza od Tarnovii Tarnowo Podgórne i na wyjeździe wygrała 62:55.
Mecz lepiej rozpoczęli stargardzianie. Po akcjach Huberta Mazura i Michała Trypucia prowadzili 4:0. Gospodarze od początku nastawiali się na rzuty z dystansu, ale pudłowali. Spójnia wygrywała walkę pod koszami. Po skutecznej dobitce Arkadiusza Soczewskiego w piątej minucie nasz zespół wygrywał 8:2. Po kolejnych dwóch minutach i punktach Grudzińskiego i Soczewskiego, było już 14:2. W końcówce tej części gospodarze odrobili trochę strat.

W drugiej kwarcie mecz się wyrównał, na trafienia Spójni Tarnovia odpowiadała tym samym. W trzynastej minucie nasi zawodnicy prowadzili 21:11, a dwie minuty później 22:15. W osiemnastej minucie gospodarze zmniejszyli straty do trzech punktów (21:24). Końcówka tej części należała jednak do Spójni. Skuteczne akcje Jerzego Koszuty i Mazura ponownie dały naszej ekipie bezpieczną przewagę.

Gospodarze nie zrezygnowali i w trzeciej kwarcie ponownie próbowali odrobić straty.
Po pięciu minutach tej części przegrywali 30:36. Stargardzianie w tym fragmencie sporo pudłowali, na szczęście rywale tego nie wykorzystali. Tarnovia mogła nawet wyjść na prowadzenie, ale nie trafiła w kilku dogodnych sytuacjach. Niemoc strzelecką Spójni przełamał Andrzej Molenda, który trafił jednego wolnego. W dwudziestej ósmej minucie, po trójce Trypucia, nasi zawodnicy wygrywali 42:31. W końcówce tej części na boisku zrobiło się nerwowo, do czego przyczynili się sędziowie. Po ich kolejnej kontrowersyjnej decyzji stargardzianie zostali ukarani przewinieniem technicznym. Gospodarze wykorzystali cztery osobiste i po trzydziestu minutach tracili tylko sześć punktów.

W czwartej kwarcie stargardzianie przejęli inicjatywę. Po trójce Łukasza Grzegorzewskiego w trzydziestej czwartej minucie prowadzili 52:42. W trzydziestej siódmej minucie, po trafieniu Pawła Polowego, było 58:47. Gospodarze rzucili się jeszcze do ataku i na czterdzieści trzy sekundy przed końcem przegrywali tylko trzema punktami. Stargardzianie odpowiedzieli jednak dwoma skutecznymi akcjami i zapewnili sobie zwycięstwo.

W półfinałowej rywalizacji była to druga wygrana z Tarnovią i zapewniła naszej ekipie awans do finału rozgrywek.

Nasza druga ekipa AZS Szczecin pokonał w półfinale gospodarzy, AZS Politechnikę Opole 70:59 i awansował do finału fazy play off.
Tym samym w finale grupy B będziemy mieli zachodniopomorskie derby.

ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / lil0u /spojnia.net