Gryf zdobywa wojewódzki Puchar Polski - skrót
autor: PszczółekGryf Kamień Pomorski zdobył wojewódzki Puchar Polski i w przyszłym sezonie wystąpi w rundzie wstępnej ogólnopolskich rozgrywek. Jego przeciwnikiem w Kamieniu Pomorskim będzie któraś z 33 drużyn, które w sezonie 2008/2009 występowały w II lidze (nie będzie to na pewno Chemik, Pogoń bądź Kotwica). W zakończonym niedawno finałowym spotkaniu w Płotach czwartoligowcy pewnie pokonali wyżej notowanego rywala Darzbór II Szczecinek 4:2 (3:0).

Gryf już po 27 minutach po golach Mariusza Kostura, Radosława Smeli i Krzysztofa Wróbla z rzutu karnego prowadził 3:0. Po przerwie kontaktowego gola dla rezerw Darzboru zdobył Konrad Romańczyk, jednak siedem minut później Sebastian Kmetyk podwyższył na 4:1. Wynik spotkania na 4:2 ustalił na pięć minut przed końcem, zdobywając swojego drugiego gola w tym pojedynku Konrad Romańczyk. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany: Szymon Smerdel.

Drużyna rezerw Darzboru w trakcie sezonu została wycofana z klasy okręgowej z powodu braku zawodników, jednak od początku zmagań w pucharze występowali w niej zawodnicy z trzecioligowych boisk.
Gryf Kamień Pomorski - Darzbór II Szczecinek 4:2
bramki:
1:0 - 13' - Mariusz Kostur
2:0 - 16' - Radosław Smela
3:0 - 27' - Krzysztof Wróbel (rzut karny)
3:1 - 75' - Konrad Romańczyk
4:1 - 82' - Sebastian Kmetyk
4:2 - 85' - Konrad Romańczyk

sędziowie: Tomasz Lisowski, Jacek Stasiak, Mariusz Kobylak oraz arbiter techniczny: Bartosz Kramer.

Składy wyjściowe drużyn:

Darzbór - Kaszubowski, Sidorowicz, Kowalczyk, Fijołek, Węglowski, Frys, Pytlarz, Moroza, Chicewicz, Kubicki, Romańczyk

Gryf - Kulda, Górski, Andrzejewski, Smerdel, Wróbel, Smela, Geszka, Wittbrodt, Janus, Kostur, Tomaszkiewicz
�r�d�o: flora/adasko

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

PP: Gryf Kamień Pomorski - Darzbór II Szczecinek 4:2
data: 18-06-2009 17:30
miejsce: Płoty

autor: pszczółek
Mecz finału piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego.

Gryf Kamień Pomorski - Darzbór II Szczecinek 4:2 (3:0)