Wracają z dwoma zwycięstwami
To co nie udało się w sezonie zasadniczym, udało się w play-offach. Siatkarki PRO KON STAL Piasta dwukrotnie pokonały na wyjeździe Sokół Chorzów i są już tylko o krok od finału, w którym najprawdopodobniej zagrają z Budowlanymi Łódź.
Po sobotnim dramatycznym, pięciosetowym meczu, w niedzielę chorzowianki stanowiły już tylko tło dla dobrze dysponowanych szczecinianek, które wygrały 3:0 (25:14, 25:23, 25:10).

- Dziewczyny wyszły na parkiet pewne siebie, skoncentrowane. Przeciwnik miał ogromne problemy z wyprowadzeniem ataku - opowiada szczęśliwy Marek Mierzwiński, trener Piasta.

Sokół tylko w drugim secie był wstanie nawiązać walkę. - W tej części seta zagraliśmy zbyt ostrożnie, ale na szczęście, mimo prowadzenia w pewnym momencie przez chorzowianki kilkoma punktami, wyszliśmy na prostą i wygraliśmy - dodaje szkoleniowiec.

W meczu ponownie wspierała siatkarki Piasta grupa szczecińskich kibiców, tym razem 30-osobowa. - Widać było, że te spotkania były dla nich także wyczerpujące. Pod koniec dzisiejszego spotkania już nie mieli sił krzyczeć, dopingować. Dziękujemy im za wsparcie - mówi Mierzwiński.

Stan rywalizacji Piast - Sokół jest 2:0. Do pełni szczęścia Piastowi brakuje już tylko jednego zwycięstwa (gra się do trzech wygranych). Następne spotkania obu zespołów zostaną rozegrane w Szczecinie. Najbliższe w sobotę, 21.03 o godz. 16.00 w hali SDS. Wstęp wolny.

Piast: Szymańska, Chojnacka, Rzenno, Szydełko, Sachmacińska, Sikora, Siwka (libero) oraz Archangielskaja.