Dramatyczny mecz w Bydgoszczy
Po niezwykle zaciętym i wyrównanym pojedynku Energetyk Gryfino wygrał na wyjeździe z KU AZS UKW Bydgoszcz 27:26.
Mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia gospodarzy, po 7 minutach wygrywali aż 5:1. W dalszej części spotkania to zespół Energetyka wykazał się większym opanowaniem nerwów i wyższą skutecznością. Na przerwę schodzili prowadząc 15:12.
W drugiej połowie akademicy gonili nasz zespół i byli bliscy wygranej. Na dwie sekundy przed końcowym gwizdkiem sędziego bramkarz Energetyka - Mateusz Fornal obronił rzut karny.
Energetyk zdobył cenne dwa punkty i nadal ma szanse bezpośrednio awansować do 1 ligi. Stanie się tak, jeżeli w ostatni meczu (9 maja) pokona u siebie lidera - Sokoła Gdańsk minimum trzema bramkami, albo dwoma, ale wynik musi być niższy niż 26:24.

Energetyk: Fornal, Kołasiewicz - Galus 7, Matoszko 6, Bartnik 5, S. Tołyż 3, Adamczewski 3, Podfigurny 2, Stanisławski 1, Wojciechowski, Palto, P. Tołyż, Krzyżanowski.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / azs.bydgoszcz.pl