Morze rozbite
Siatkarze Morza Bałtyk w pierwszym meczu play-off zostali rozgromieni przez Juventur Wałbrzych 3:0 (25:21, 29:27, 25:17). W niedzielę o godz. 12 kolejne spotkanie obu drużyn.

Wynik z pewnością może szokować, zwłaszcza patrząc na przebieg ostatniego seta, ale analizując mecze wałbrzyszan w 2009 roku - już nieco mniej. Juventur wygrał w lidze wszystkie spotkania, zdobywając 18 setów, a tracąc zaledwie 4. Nie pozostaje nam nic innego jak wygrać kolejne spotkania - przekonuje Mateusz Sylla, kapitan Morza. - Przegraliśmy przede wszystkim przyjęciem zagrywki. Mało też punktów zrobiliśmy blokiem - dodaje.
Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla szczecinian. W pierwszej akcji blokiem na środku popisał się Jakub Markiewicz. Dobrze zagrywali Mateusza Sylla i Adrian Milczarek. Morze prowadziło już 8:4, a chwilę później 12:7 i nic nie wskazywało na to, że zaraz mogą odwrócić się role.Tym bardziej, że nasi siatkarze grali ładniej i składniej od przeciwników.

Punktem zwrotnym były zagrywki Jurczyńskiego, który przycelował nimi Jakuba Nowocienia. Nasz młody przyjmujący kompletnie się pogubił, a szkoleniowiec Zdzisław Gogol nie miał alternatywy. Brzeziński, Kolec i Kulikowski, czyli nominalnie przyjmujący są kontuzjowani. Co prawda ten ostatni pojawiał się na parkiecie, ale tylko na akcje z tyłu. Od tego momentu Morze nie mogło już złapać swojego rytmu do końca spotkania. Widać było chęci i zaangażowanie, ale jakoś to wszystko się nie kleiło.

Najbliżej wygrania partii nasi siatkarze byli w drugim secie. Przy stanie 21:18 dla Juventuru skuteczna okazała się podwójna zmiana z rozgrywającymi. Morze zniwelowało stratę do jednego punktu. Gra punkt za punkt nie była szczęśliwa dla szczecinian. Po obronieniu czterech setboli, w kolejnej próbie wałbrzyszanie zdobyli upragniony punkt.

O trzecim secie trzeba jak najszybciej zapomnieć. Zniechęcenie zawodnicy Morza nie podjęli już walki. Nie pomogły czasy, ani wprowadzenie na boisko żywiołowego Dawida Michora.

Morze: Milczarek, Kwaśniak, Markiewicz, Sylla, Glinka, Nowocień oraz Ł. Cichosz (libero) - T. Cichosz , Kuligowski, Paśnik, Michor.