Derby dla Energetyka
autor: maxpp
Energetyk Gryfino wygrał derbowy pojedynek z Gwardią Koszalin 30:25 (17:12).
Było to pierwsze w tym roku spotkanie drugoligowej Energii przed własną publicznością, która zapełniła halę w Gryfinie.

Początek meczu należał do gospodarzy. Po 10. minutach prowadzili już 7:1. Kolejne 20. minut to wyrównane spotkanie. Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy w 39. minucie meczu doprowadzili do stanu 19:17. Kolejne 10 minut to bezapelacyjna przewaga Energetyka, który w tym czasie zdołał rzucić siedem bramek, żadnej przy tym nie tracąc.

ENERGETYK: Fornal, Kołasiewicz - Tołyż 4, Matoszko 6, Adamczewski 5, Krzyżanowski 1, Stanisławek 1, Bartnik 4, Galus 5, Blejsz 1, Podfigurny 3, Wojciechowski, Siadak, Porębski.

GWARDIA: Żeromski - Paszkowski 4, Czerwiński 3, Stasiuk 5, Gibalski 1, Dziadyk 2, Goerig 4, Kiciński 4, Jakutowicz 2, Kamiński, Marzec, Stasiński.