Baraże zapewnione, jest jeszcze szansa na utrzymanie!
autor: maggiPogoń '04 Szczecin pewnie pokonała we własnej hali Grembacha Zgierz. Zwycięstwo dało im trzy punkty, zapewnienie gry w barażach oraz matematyczne szanse na utrzymanie bezpośrednie. Aby Portowcy pozostali w ekstraklasie bez konieczności rozgrywania meczów barażowych, muszą wygrać ostatni ligowy pojedynek z Kupczykiem Kraków. Ponadto, musi przegrać drugi krakowski zespół, Gaszyńscy.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się dla Pogoni '04 Szczecin dobrze, bo już po czterech minutach prowadziła 1:0 po golu Sergieja Kostyuchenki. W 16 minuty świetnym strzałem z półwoleja popisał się Andrzej Sydor i Portowcy prowadzili 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry. Na słowa uznania zasługuje na pewno gra młodego Radosława Marcyniuka, który asystował przy pierwszym golu oraz kilkakrotnie sam był blisko zdobycia gola.
Już w pierwszych minutach drugiej połowy goście zdobyli gola kontaktowego. Aktywny Michał Marciniak pokonał naszego bramkarza. Trzy minuty później ten sam zawodnik bezpardonowo faulował wychodzącego na czystą pozycję Marcyniuka i został za to słusznie ukarany czerwoną kartkę. Grająca dwie minuty w przewadze Pogoń '04 zakończyła ten etap gry trzecim golem, a zdobył go Łukasz Żebrowski. Kilkadziesiąt sekund później szczecinianie prowadzili już 4:1, a ładnym trafieniem popisał się Mariusz Lewandowski. Od tego czasu rozpoczął się rozpaczliwy pościg gości, którzy niemal do końca spotkania grali piątką w polu. Zamknięta na swojej połowie Pogoń '04 traciła gole kolejno w 42 i 43 minucie. Raz sposób na Marcina Markiewicza znalazł Kamiński, a po chwili Michał Maciąg. Kiedy wydawało się, że kwestią czasu jest wyrównanie, świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Kostyuchenko, zdobywając ostatniego gola w meczu.

Wygranym tego meczu jest przede wszystkim charakter, który pokazali dziś Portowcy. Mądra i spokojna gra Łukasza Piaseckiego i Tomasza Wydmuszka pomogła zespołowi, który funkcjonował dziś jak należy. Słowa uznania należy skierować także dla trenera Gerarda Juszczaka, który potrafił wlać w serca piłkarzy wiarę w końcowy sukces.

Mistrzem Polski został Hurtap Łęczyca, który pokonał dziś na wyjeździe GKS Tychy i wykorzystał potknięcie Jango Katowice.

Pogoń '04 Szczecin - Grembach Zgierz 5:3 (2:0)