Olimpia pokonana
We wczorajszym spotkaniu piłkarze Regi Trzebiatów pewnie zwyciężyli w Sztumie z tamtejszą Olimpią 3:1. Początek pierwszej połowy należał do gospodarzy, ale od 20 minuty na boisku przeważała Rega. W 6 minucie Sławomir Korda strzelił obok bramki. 10 minut później na pustą bramkę nie trafił Wróblewski Kamil. Kilka minut potem dobra akcja Cebulskiego, który posłał piłka w pole karne, ale nieczysto głową uderzył Przewoźniak i futbolówka przeleciała obok słupka. W 22 minucie dobre podanie Rafała Komara do Cebulskiego, który dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Jarosław Filiks i skierował piłkę do siatki.
2 minuty później Piotr Dubiela wrzucał piłkę z rzutu rożnego w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Przemysław Orłowski i pokonał bramkarza Olimpii. W 27 minucie padł pierwszy gol dla gospodarzy. Z lewej strony piłkę posyłał zawodnik ze Sztumu na niepilnowanego Sławomira Kordę i ten głową umieścił futbolówkę przy słupku. Kilka minut dobrą sytuacje na strzelenie bramki miał Piotr Dubiela, ale jego strzał z rzutu wolnego przeleciał nad poprzeczką. W 35 minucie dogodną sytuację miał Rafał Komar, ale po jego strzale z głowy piłka przeleciała nad poprzeczką. W 37 minucie Grzegorz Krypa nie wykorzystał sam na sam z Jakubem Łapczyńskim. Kilka minut potem dobrą sytuację miał Filiks, który przebiegł z piłką połowę boiska, ale strzelił tylko wprost w bramkarza Olimpii. W 43 minucie padła ostatnia bramka w tym spotkaniu. Dobre podanie Dubieli do Przewoźniaka, ten przełożył sobie piłkę na lewą nogę i strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania. Wynikiem 3:1 sędzia Adam Czyż zakończył pierwszą odsłonę spotkania.

Druga połowa to ciągłe nieprzepisowe ataki Olimpii. W 53 minucie Gajewski uderzył futbolówkę nad bramką. 3 minuty potem Cebulski podaje piłkę do Przewoźniaka, ale ten drugi nie dochodzi do futbolówki. Kilka minut potem Łukasz Cebulski miał dobrą sytuację, ale po jego strzale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramkarza ze Sztumu. W 75 minucie kontuzji doznał Przemysław Ołowski, który został mocno sfaulowany przez jednego z graczy gospodarzy. Kilka minut potem Dubiela posyłał piłkę do Arkadiusza Szustka, ten uderzył z glowy, ale bramkarz niemiał problemów ze złapaniem tej piłki. W 86 minucie dobrą sytuację bramkową mieli piłkarze ze Sztumu. Dobra szarża Olszewskiego, który podał piłkę do Sławomira Kordy, ale Łapczyński pewnie obronił ten strzał. 4 minuty potem dobre dośrodkowanie Łukasza Cebulskiego w pole karne, gdzie stał Szustek, ale piłka po jego strzale przeleciała nad bramką. Jeszcze w 91 minucie na bramkę Olimpi uderzył Michał Bagiński, ale piłka poleciała wysoko nad bramką. Sędzia zakończył spotkanie wynikiem 3:1.

0:1 Filiks Jarosław 22 minuta
0:2 Orłowski Przemysław 24 minuta
1:2 Korda Sławomir 27 minuta
1:3 Przewoźniak Cezary 43 minuta

Rega:
Łapczyński, Jarmoszewicz, Śliwa, Wawiórko, Orłowski(75.Szustek), Bagiński, Dubiela, Cebulski, Przewoźniak, Komar(60.Muskała), Filiks(70.Kasztelan).

Olimpia:

Świderski, Hadrysiak M, Hadrysiak A, Korda, Honory, Neumann(70.Pliszka), Podbereźny, Wróblewski, Gajewski(75.Pluta), Krupa(45.Olszewski), Wilmański.
ďż˝rďż˝dďż˝o: tksrega.pl / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: czerwin

III liga Bałtycka (2008/2009)
Olimpia Sztum Rega Trzebiatów
1 3
04-04-2009 16:00
22' - 0-1 - Filiks
24' - 0-2 - Orłowski
27' - 1-2 - Korda
43' - 1-3 - Przewoźniak

Dane pomogli uzupełnić: kierojunior, Merida - dziękujemy