Rega lepsza od Błękitnych
autor: Krzysztof Cichomski /C80/W dzisiejszym bardzo emocjonującym spotkaniu piłkarze Regi Trzebiatów zwyciężyli na własnym boisku z Błękitnymi Stargard Szczeciński 2:1.
W pierwszej odsłonie spotkania widoczną przewagę mili piłkarze Błękitnych. Już 6 minucie groźnie uderzał na bramkę Jarosław Filiks, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Kilka minut później groźna akcja Błękitnych. Zdunek uderzał z okolicy 11 metra na bramkę Łapczyńskiego, ten efektownie obronił, dobijał Woźniak, ale daleko od bramki Regi. W 23 minucie groźnie piłkę dośrodkowywał Woźniak, ale ładnie Łapczyński przeniósł piłkę nad poprzeczką. 2 minuty potem znów Woźniak, ale strzał z 30 metrów mu kompletnie nie wyszedł. W 33 minucie piłkę posyłał z rzutu rożnego Woźniak, najwyżej wyskoczył Tomasz Królak, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką trzebiatowian. Minutę potem dobra szarża z prawej strony Przewoźniaka, który podał futbolówkę do Komara ten się odwrócił i uderzył lecz piłka została zablokowana i wybita przed pole karne. Do piłki podbiegł Orłowski i posłał piłkę wysoko nad bramką Regi. Kilka minut potem Jankowski uderzał z okolicy 11 metra, ale Łapczyński efektownie obronił piłkę. W 45 minucie Błękitni wyszli na prowadzenie.
Zamieszanie w polu karnym, piłka została wybita na 5 metr, do piłki podbiegł Woźniak i uderzył, ale futbolówka odbiła się od jednego z obrońców i przelobowała Regi bramkarza. Minutę później do wyrównania mógł doprowadzić Piotr Hernacki, ale nie wykorzystał dobrego dośrodkowania Dubieli z rzutu rożnego.

W drugiej odsłonie to ciągłe ataki trzebiatowian. Już w 59 minucie Przewoźniak uderzył ładnie, ale piłka musnęła tylko spojenie poprzeczki z słupkiem. Kilka minut potem Woźniak dostał dobre podanie od jednego z zawodników Błękitnych i uderzył na bramkę, ale ładnie obronił piłkę Jakub Łapczyński. W 76 minucie faulowany w okolicy poola karnego był Łukasz Cebulski. Do piłki podszedł Piotr Dubiela i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Grzegorz Jarmoszewicz i głową skierował piłkę do siatki. 2 minuty później dobra szarża Łukasza Cebulskiego z lewej strony, gdzie posłał piłkę w pole karne do Przewoźniaka, ale ten nie doszedł do futbolówki. W 80 minucie sędzia przerwał mecz na kilka minut, ponieważ kibice zaatakowali fanów ze Stargardu Szczecińskiego. Po około pięciu minutowej przerwie piłkarze wznowili spotkanie. W 88 minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę Piotrowi Hernackiemu za faul na zawodniku, który wychodził na czystą pozycję z Jakubem Łapczyńskim. Arbiter tego spotkania doliczył ponad 5 minut do regulaminowego czasu. W 92 minucie faul dla Regi. Do piłki podszedł Piotr Dubiela i posłał dobrą piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Przemysław Orłowski i skierował piłkę do siatki gości. Wynikiem 2:1 sędzia zakończył bardzo emocjonujące spotkanie.

Rega:
Łapczyński, Kamień, Wawiórko(71.Jarmoszewicz), Śliwa, Hernacki, Orłowski, Komar, Przewoźniak, Dubiela, Filiks(64.Bagiński), Cebulski.

Błękitni:
Klimaszewski, Procyk, Filocha, Pustelnik, Gibas(88.Jarząbek), Królak, Jankowski(85.Głąs), Jureczko, Zdunek, Woźniak, Gajda

Pomeczowa wypowiedź trenera Macieja Kiszkiela
- Wygraliśmy bardzo ciężki mecz. Spodziewałem się tylu emocji w tym spotkaniu. W pierwszej odsłonie Błękitni strzelili nam bramkę do szatni. Było zbyt dużo nieprzepisowej gry, której być może sędzia nie zauważał. W drugiej osłonie rywalizacja się wyrównała i toczyła głównie w środku placu gry. Dla nas istotne było, aby wygrać dzisiejsze spotkanie. Myślę, że z przebiegu gry zasłużyliśmy na to zwycięstwo.
�r�d�o: tksrega.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Morfinek