Pierwsza liga Mks !
Piąty dzień czerwca 2009r. przejdzie do historii Pogoni Szczecin. Po sezonie spędzonym w II lidze grupie zachodniej, Duma Pomorza po remisie 1:1 z Unią Janikowo zapewniła sobie awans do I ligi. Pogoń Szczecin zrobiła więc kolejny krok w drodze do Ekstraklasy.
Oba zespoły na początku meczu starały się zbadać rywala. Gospodarze po raz pierwszy groźniej zagrozili Unii w 9 minucie meczu. Na strzał z dystansu zdecydował się Parzy, lecz jego strzał na rzut rożny wybił Wróbel. Unia odpowiedziała po chwili strzałem z wolnego, ale golkiper Pogoni nie miał problemów z interwencją. Kilka sekund po tej akcji, znów zaatakował Pogoń. Strzał Lebedyńskiego na rzut rożny zdołali wybić obrońcy drużyny gości. W 19 minucie po kolejnym rzucie rożnym, na bramkę Wróbla uderzał Nowak, lecz piłka po jego strzale przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 30 minucie spotkania Petasz egzekwował rzut wolny, jednak jego dośrodkowanie trafiło wprost w obrońce Unii. Przed przerwą ten sam zawodnik oddał groźny strzał na bramkę gości, lecz piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Do przerwy mimo przewagi Pogoni wynik 0:0. Pogoń drugą połowę rozpoczęła od strzału Rydzaka i niecelnej poprawce Petasza. Po dziesięciu minutach spotkania, na prowadzenie niespodziewanie wyszła drużyna Unii Janikowo. Rzut rożny dla gości, piłka w polu karnym Wójcika, zamieszanie i Flipekuderza na bramkę. Piłkę po jego uderzeniu, musnął jeszcze golkiper Pogoni, lecz ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki Pogoni. autor: maggiW 64 minucie bardzo ładnym strzałem popisał się Petasz, jednak golkiper Unii znów uratował swoją drużynę przed utratą gola. Kilka sekund później Wróbel już tyle szczęścia nie miał. Dośrodkowanie w pole karne, a tam Ropiejko strzałem z główki lokuje piłkę w siatce Unii. W 72 minucie Ropiejko mógł zdobyć drugą bramkę, lecz zgubił pikę znajdując się dobrej sytuacji. Siedem minut przed końcem Portowcy po rzucie rożnym znów zagrozili bramce gości, lecz nie udało się zdobyć gola dającego prowadzenie. Do końca wynikł spotkania nie uległ już zmianie. Pogoń Szczecin zremisowała z Unią Janikowo 1:1 i awansowała do I ligi.

Na zdjęciu fani Pogoni, którzy mogli świętować awans swoich ulubieńców.

1:1 - 65' - Ropiejko
Pogoń: Wójcik - Skrzypek, Nowak, Dymek, Woźniak - Sobczyński (46' Rydzak), Koman, Parzy (74' Biliński), Petasz - Lebedyński, Ropiejko (90' Sieniawski)
Unia: Wróbel - Wrzesiński (90' W. Kaźmierczak), Chmielecki, Mysiak, Warczachowski - Nowosielski (75' Komsta), Filipek, Ślifirczyk, Kalinowski - Cegliński, Kaźmierczak.

żółte kartki: Ropiejko, Koman, Petasz (Pogoń) - Chmielecki (Unia) sędzia: Paweł Dreschel

Dane pomogli uzupełnić: chelseaLKS, Zielo, denis, chelseaLKS, mmsport - dziękujemy