Zwycięskie pożegnanie
autor: gazetakolobrzeg.plDzisiejszy pojedynek pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg, a częstochowskim Rakowem był ostatnim spotkaniem na własnym obiekcie z Tomaszem Arteniukem na ławce trenerskiej. Przed rozpoczęciem meczu osoby zebrane na stadionie miejskim w Kołobrzegu były świadkami miłego akcentu. Prezes Andrzej Kargul wraz dyrektorem klubu Wojciechem Wójcikiem oficjalnie podziękowali Tomaszowi Arteniukowi za 2,5 roku pracy w kołobrzeskim klubie. Do podziękowań przyłączyli się również kibice Kotwicy. Przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców „Nasza Kotwica” wręczyli odchodzącemu już trenerowi upominek wraz z podziękowaniami, a podczas spotkania i zaraz po jego zakończeniu było słychać z trybun skandowane przez fanów Kotwy nazwisko Tomasza Arteniuka.
Natomiast jeśli chodzi o aspekty czysto piłkarskie dzisiejszego popołudnia to piłkarze Kotwicy od samego początku spotkania próbowali gościom narzucić swój styl gry. Już w 7. minucie bliski zdobycia bramki był Michał Pietroń, który ładnie uderzył głową futbolówkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Honorata Stróża. Dwie minuty później pięknym rajdem popisał się Filip Marciniak, odważnie ruszył z piłką i mijając jak tyczki 6. zawodników Rakowa wbiegł w pole karne, gdzie próbę strzału wślizgiem zablokował obrońca. Bardzo aktywny od samego początku był Józef Misztal, który raz za razem nękał bramkarza oraz obronę gości z Częstochowy. Najpierw mógł zaliczyć piękną asystę popisując się dokładnym dośrodkowaniem wprost na głowę wbiegającego Marciniaka, a następnie już sam miał dogodną okazję do zdobycia bramki, którą skrzętnie wykorzystał. Idealnie nad głowami obrońców piłkę podciął Paweł Grocholski, a będący sam na sam z Pyskatym Misztal nie dał mu żadnych szans mocnym mierzonym uderzeniem z 8. metrów. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania dokładnie z rzutu wolnego dośrodkował Honorat Stróż, a piłkę do bramki skierował głową Michał Pietroń. Gdy wydawało się, że kołobrzeżanie zejdą do szatni prowadząc 2:0, przypomniał o sobie Tomasz Foszmańczyk, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu pod naszą bramką i mocnym strzałem w długi róg pokonał Dominika Sobańskiego.

W drugiej połowę Kotwica atakowała już z mniejszym animuszem. Warto odnotować mocne uderzenie Pietronia z 25 metrów, które minimalnie minęło bramkę Pyskatego oraz uderzenie Honorata Stróża, który mimo iż był faulowany oddał strzał z linii pola karnego, z którego obroną duże problemy miał golkiper gości. Goście próbowali wyrównać, lecz ich gra tego popołudnia nie układała się najlepiej. Najlepszą okazję do strzelenia bramki dającej częstochowianom jeden punkt miał w 92. minucie Miłosz Bielecki, który egzekwował rzut karny. Na szczęście dla gospodarzy dobrze dysponowany dzisiaj był Dominik Sobański, który wyczuł intencję strzelca i pewnie obronił jedenastkę.

Kotwica Kołobrzeg - Raków Częstochowa 2:1 (2:1)

- 1:0 - 25’ Józef Misztal

- 2:0 - 40’ Michał Pietroń (głową)

- 2:1 - 44’ Tomasz Foszmańczyk

Sędzia: Janusz Gierczyński (Wielkopolski ZPN)

Widzów: 500

Żółte kartki: Daniel Małkowski, Michał Pietroń, Honorat Stróż (Kotwica) - Piotr Mastalerz, Sebastian Żebrowski (Raków).

Kotwica: 12. Dominik Sobański - 19. Daniel Małkowski, 20. Paweł Grocholski, 16. Kamil Stankiewicz, 23. Damian Kaciczak - 7. Filip Marciniak, 17. Michał Pietroń, 8. Przemysław Rawa (68’ 3. Oleksandr Zhdanov, 22. Józef Misztal (45’ 6. Vladyslav Sawczuk) , 10. Honorat Stróż - 18. Krzysztof Rusinek

Raków: 33. Krzysztof Pyskaty - 16. Konrad Gerega, 4. Piotr Mastalerz, 10. Przemysław Korytkowsk, 17. Sebastian Żebrowski - 3. Artur Lenartowski, 6. Tomasz Foszmańczyk, 13. Kamil Witczyk (76’ 14. Maciej Gajos), 8. Mateusz Orzechowski - 18. Miłosz Bielecki, 5. Bartosz Gliński

2:1- 43' - Tomasz Foszmańczyk
Kotwica Kołobrzeg : 12. Dominik Sobański, 19. Daniel Małkowski, 20. Paweł Grocholski, 16. Kamil Stankiewicz, 23. Damian Kaciczak, 7. Filip Marciniak, 17. Michał Pietroń, 8. Przemysław Rawa, 22. Józef Misztal, 10. Honorat Stróż, 18. Krzysztof Rusinek

Raków Częstochowa: 33. Krzysztof Pyskaty, 16. Konrad Gerega, 4. Piotr Mastalerz, 10. Przemysław Korytkowski, 17. Sebastian Żebrowski, 3. Artur Lenartowski, 6. Tomasz Foszmańczyk, 13. Kamil Witczyk, 8. Mateusz Orzechowski, 18. Miłosz Bielecki, 5. Bartosz Glińsk

31' Żółta kartka: 17. Michał Pietroń
51' Żółta kartka: 17. Sebastian Żebrowski
58' Żółta kartka: 19. Daniel Małkowski
90' Żółta kartka: 10. Honorat Stróż
92' Żółta kartka: 4. Piotr Mastalerz sędzia: Sędzia: Janusz Gierczyński

Dane pomogli uzupełnić: insect, fanatyk2, jakubxxx - dziękujemy