Pora znów wygrać
W niedzielę 3 maja o godzinie 19:00 Pogoń Szczecin na własnym stadionie zmierzy się z ostatnią w tabeli Polonią Słubice.
Po ostatnich czterech spotkaniach bez zwycięstwa, kibice Pogoni Szczecin na pewno są bardzo rozczarowani. Wszystko rozpoczęło się od wyjazdu do Jarocina. W spotkaniu z Jarotą do przerwy nie było wcale źle. Dwie bramki przewagi i nic nie zapowiadało straty punktów a jednak... Gospodarze zdobyli kontaktowego gola w 64 minucie i wydawało się, że nie będą w stanie już ugrać więcej. W doliczonym czasie gry niestety Piróg znalazł sposób na pokonanie Binkowskiego i Pogoń straciła punkty.
Kolejny mecz już w Szczecinie z Rakowem rozpoczął się od gola Rydzaka w 5 min., lecz to było zdecydowanie za mało. Goście jeszcze przed przerwą zdobyli dwie bramki, a prowadzenia nie oddali do końca. Niedziela z Elaną, środa z Zawiszą. W kolejnych dwóch meczach Pogoń zagrała bardzo nieskutecznie. Elana wykorzystała słabą formę piłkarzy Pogoni i wygrała 3:2, a w meczu z Zawiszą rzutem na taśmę, punkty uratował Petasz w 92 minucie meczu.

W ostatnich czterech spotkaniach Pogoń zdobyła tylko dwa 'oczka': remisy z Jarotą i Zawiszą oraz dwa mecze przegrała z Elaną i Rakowem. Bilans bramkowy z czterech spotkań niekorzystny: 6-8. Z pozycji lidera Pogoń spadła na drugie miejsce. W czubie tabeli zrobiło się bardzo ciasno, przez co sytuacja w końcówce sezonu na pewno będzie bardzo ciekawa.

WYCINEK Z TABELI (mecze, punkty, bramki)
1. MKS Kluczbork 27 / 51 / 45-27
2. Pogoń Szczecin 27 / 47 / 41-31
3. Nielba Wągrowiec 27 / 46 / 50-35
4. Kotwica Kołobrzeg 26 / 45 / 38-23
5. Gawin/Ślęza Wrocław 25 / 45 / 43-24
6. Raków Częstochowa 27 /42 / 37-26

Pogoń by nie wypaść z gry o pierwszą lokatę, musi wygrać w niedzielnym pojedynku. Rywal, mimo że ostatni w tabeli na pewno nie odpuści i będzie chciał wykorzystać słabszą forme gospodarzy i zdobyć punkty, które pozwolą dalej walczyć o utrzymanie lub baraże. W ostatniej kolejce Polonia uległa u siebie GKS Tychy 1:2. Wyjazdy Polonii: zwycięstwa 2, remis 1, porażki 10, bramki 10:24.
Jesienią górą była drużyna Pogoni wygrywając w Słubicach 3:4.