Pogoń przegrywa w Toruniu
autor: mePiłkarze Pogoni Szczecin ponieśli dzisiaj kolejną porażkę. W Toruniu, podopieczni Piotra Mandrysza ulegli miejscowej Elanie 2:3. Pogoń rozpoczęła dobrze, już w drugiej minucie, silny strzał z dystansu Petasza minął bramkę. Chwilę później ładna kontra Pogoni i w sytuacji sam na sam Rydzak posyła piłkę obok słupka. W 17 minucie w idealnej sytuacji znalazł się Ferdinand Chifon, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału z bliskiej odległości i obrońca wybił mu piłkę spod nóg. Pogoń przeważała, jednak to gospodarze objęli prowadzenie. W 24 minucie Charzewski przejął piłkę podał do Viarstaka, a ten bez trudu pokonał Binkowskiego.
Pogoń po starcie bramki próbowała atakować, jednak na przeszkodzie stawała im obrona gospodarzy, która czyhała na kontry. Jeszcze przed przerwą Elana podwyższyła wynik spotkania na 2:0. Ponownie Charzewski przejmuje piłkę w środku boiska, podprowadza ją pod pole karne, dośrodkowanie i z bliskiej odległości znów na listę strzelców wpisuje się Viarstak.
- Cały czas utrzymywaliśmy się przy piłce, ale zostaliśmy, po własnych błędach, skarani przez Elanę i przegrywamy. - podsumował połowę Marcin Dymek.

Wydawało się, że sprawa zwycięstwa w tym spotkaniu jest już rozstrzygnięta. Elana konsekwentnie grała w obronie, nie pozwalając na zbyt wiele gościom. Ostatecznie jednak granatowo - bordowi przebudzili się, na tyle, by w krótkim czasie zdobyć dwa gole. Najpierw w 73 minucie po akcji Wólkiewicza z Lebedyńskim piłkę ręką zatrzymuje zawodnik gospodarzy, arbiter spotkania odgwizduje rzut wolny, który na gola technicznym strzałem zamienia Tomasz Parzy. Kilka minut później ponownie rzut wolny, Petasz i 2:2. Bramkarza gospodarzy mógł pokonać jeszcze Kosakowski, ale ten pewnie chwycił piłkę po jego strzale głową. Pogoń atakowała i próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na pięć minut przed końcem spotkania to jednak gospodarze ustalili wynik meczu. Rozegrana na raty kontra, Chrzanowski sam na sam z Binkowskim, który nie potrafi zażegnać niebezpieczeństwa. Wynik, mimo niebezpiecznych sytuacji stworzonych przez miejscowych nie uległ zmianie.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/TVP