Flota wraca bez punktów
W przedostatniej kolejce Flota Świnoujście po punkty pojechała do Kielc. Tamtejsza Korona niestety okazała się lepsza, i pokonała Flotę 2:1. Po tej porażce nasz pierwszoligowy 'rodzynek' stracił szanse na trzecie miejsce w lidze. Złocisto-krwiści natomiast zrównali się punktami z trzecim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała i mogą pokusić się o miejsce barażowe, gdzie rywalem w walce o Ekstraklasę jest Arka Gdynia.
Flota do Kielc przyjechała z szansami na trzecie miejsce. Spotkanie niestety fatalnie rozpoczęło się dla drużyny ze Świnoujścia. Z autu w pole karne piłkę wrzucił Nawotczyński, a nieupilnowany Łatkastrzałem z główki pokonał Prusaka. Po chwili gospodarze powinni prowadzić 2:0. Gawęcki doszedł do sytuacji sam na sam z Prusakiem, który wygrał ten pojedynek. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważała Korona. W 29 minucie groźny strzał Kiełba na szczęście minął bramkę Floty. Tuż przed przerwą po raz kolejny w wyśmienitej sytuacji znalazł się młody napastnik Korony Gawęcki, lecz znów na posterunku był Prusak. W ostatnich sekundach pierwszej części Flota miała rzut wolny. Egzekutor stałego fragmentu, Buśkiewicz zmusił do wykazania się umiejętnościami golkipera gospodarzy Cierzniaka, który sparował uderzenie Buśkiewicza.
Po przerwie Flota wywalczyła rzut rożnym którego nie udało się zamienić na gola. Podopieczni Petra Němeca postanowili odwrócić losy meczu. Najpierw minimalnie z wolnego uderzył Bikanov, a w 62 minucie Buśkiewicz uderzył po ziemi, lecz piłka także nie wpadła do siatki. Dziesięć minut później Andruszczak starał pokonać się Cierzniaka, jednak ten nie miał problemów z obroną jego strzału. W 79 minucie meczu po raz trzeci zaatakował Gawęcki, tym razem niestety młodego piłkarza Korony w polu karnym Floty sfaulował Omar Jarun. Sędzia Tomasz Musiał za to zagranie wyrzucił z boiska gracza Floty oraz wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił były gracz Pogoni Szczecin Edi Andradina. W 90 minucie Flota dopięła swego. Pietruszka z rzutu wolnego pokonał golkipera Korony Cierzniaka. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć na 3:1, lecz dobrze dysponowany tego dnia Prusak nie dał się pokonać.
autor: FGrelaNa zdjęciu autor jedynego gola dla Floty, Przemysław Pietruszka.

Korona Kielce - Flota Świnoujście 2:1 (1:0)
1:0 - Łatka 3'
2:0 - Edi (k.) 79'
2:1 - Pietruszka 90'

Składy:
Korona Kielce: Cierzniak, Szyndrowski, Hernani, Nawotczyński, Bednarek, Łatka, Edi Andradina, Zganiacz (71' C. Wilk), Kiełb, Gawęcki, Cichos (61' Konon).

Flota Świnoujście: Prusak, Hrymowicz, Rygielski, Jarun, Pietruszka, Andraszak (69' Magdziński), Niewiada, Bikanov, Fechner, Sojka (62' Burliga), Buśkiewicz.