Piąte wyjazdowe zwycięstwo Floty
autor: robertjanFlota Świnoujście zakończyła serię spotkań bez porażki piłkarzy GKS Jastrzębie, którzy wygrali przy Harcerskiej 3:1. Goście skutecznie wykorzystali błędy defensywy jastrzębian, a trzecia bramka dla Floty w wykonaniu Przemysława Pietruszki na długo pozostanie w pamięci widzów. Pomocnik ekipy ze Świnoujście huknął z trzydziestu metrów prosto w okienko bramki Jakuba Kafki. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Robert Żbikowski.

Nie bez wpływu na ostateczny wynik sobotnich zawodów pozostały decyzje arbitra, który w końcówce pierwszej połowy nie uznał gospodarzom prawidłowo zdobytej bramki, a na początku drugiej wyrzucił z boiska Jacka Wiśniewskiego. W przypadku pierwszej sytuacji, piłka po strzale jednego z zawodników gospodarzy uderzyła w poprzeczkę i odbiła się za linią bramkową, a następnie wyszła w pole. Z kolei Wiśniewski otrzymał w ciągu kilkunastu sekund dwie żółte kartki.

W pierwszej połowie meczu gospodarze nie wykorzystali paru świetnych okazji. Na początku spotkania sytuacji sam na sam z Sergiuszem Prusakiem nie wykorzystał Radek Janeczek. Później gra wyrównała się, ale to goście wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym, przy biernej postawie defensywy GKSu, piłkę do siatki skierował Paweł Buśkiewicz. Druga bramka dla Floty padła po kolejnym błędzie obrońców GKS Jastrzębie, którzy nie upilnowali Jacka Magdzińskiego. To ostatecznie podłamało gospodarzy. Podopieczni Wyrobka zupełnie nie przypominali walecznej i niepokonanej tej wiosny ekipy urywającej punkty faworytom. Flota do ostatnich minut kontrolowała przebieg meczu.

18 kwietnia 2009, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS Jastrzębie - Flota Świnoujście 1:3 (0:1)
0:1 Paweł Buśkiewicz '27
0:2 Jacek Magdziński '47
0:3 Przemysław Pietruszka '75
1:3 Robert Żbikowski '88

GKS Jastrzębie: Jakub Kafka - Witold Cichy, Jacek Wiśniewski, David Gill, Marcin Bednarek - Radek Janeczek (83' Bartosz Woźniak), Tomasz Copik, Mariusz Adaszek (69' Krzysztof Kukulski), Daniel Feruga, Jarosław Wieczorek (69' Witold Wawrzyczek) - Robert Żbikowski.

Flota Świnoujście: Sergiusz Prusak - Sebastian Fechner, Omar Jarun, Krzysztof Hrymowicz, Przemysław Rygielski - Arkadiusz Sojka (67' Łukasz Burliga), Ireneusz Chrzanowski, Marek Niewiada, Przemysław Pietruszka (86' Rafał Andraszak) - Paweł Buśkiewicz, Jacek Magdziński (83' Igor Bykanow).

Żółte kartki: Wiśniewski, Copik - Magdziński.

1:3 -89' - Żbikowski
GKS Jastrzębie: Jakub Kafka, Witold Cichy, Jacek Wiśniewski, David Gill, Marcin Bednarek, Radek Janeček (83' Bartosz Woźniak), Tomasz Copik, Mariusz Adaszek (69' Krzysztof Kukulski), Daniel Feruga, Jarosław Wieczorek (69' Witold Wawrzyczek), Robert Żbikowski

Flota: Sergiusz Prusak, Sebastian Fechner, Krzysztof Hrymowicz, Omar Jarun, Przemysław Rygielski, Ireneusz Chrzanowski, Przemysław Pietruszka (86' Rafał Andrzaszak), Marek Niewiada, Arkadiusz Sojka (67' Łukasz Burliga), Paweł Buśkiewicz, Jacek Magdziński (83' Igor Bikanov)

Żółte kartki: Magdziński (80') (Flota) / Wiśniewski (52' dwa razy), Copik (62') (GKS)
Czerwona kartka: Jacek Wiśniewski (52') - za dwie żółte (GKS) sędzia: Marek Karkut (Warszawa)

Dane pomogli uzupełnić: Gond, oki, Matihno - dziękujemy