Z Tarnowa Podgórnego na tarczy
AZS Radex Szczecin po bardzo wyrównanym spotkaniu uległ po dogrywce Tarnovii Tarnowo Podgórne 82:81 (19:24, 16:19, 16:10, 22:20 d.9:8). Jest to trzecia porażka akademików w tym sezonie.

Obie ekipy zagrały na dobrym poziomie pierwszoligowym. Sporo ciekawych akcji, duża dramaturgia sprawiły, że w Tarnowie długo będę pamiętać ten pojedynek. W szczecińskiej drużynie zadebiutować miało dwóch nowych zawodników: Tomasz Mrożek oraz Marcin Jakubowski. Ten pierwszy zagrał i wypadł całkiem nieźle. Drugi był w Tarnowie na razie tylko w charakterze straszaka. Mrożek od razu stał się najlepszym strzelcem zespołu, rzucił 17 oczek.

Dobrze wyglądał tego dnia Maciej Majcherek, który trafił wszystkie swoje rzuty za dwa punkty. Swoje dodali Łukasz Biela oraz Mrożek i do przerwy AZS prowadził ośmioma punktami.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę i przewaga punktowa stopniała. W czwartek kwarcie drużyny grały kosz za kosz, ale nieznacznie lepsi byli gracze Tarnovii. Doszło do dogrywki, która również byłą zacięta. W decydującym momencie, przy jednopunktowym prowadzeniu gospodarzy, piłkę do kosza po zbiórce próbował dobić Sudowski. Ale ta jak na złość przeturlała się tylko po obręczy i to gospodarze cieszyli się ze zdobycia dwóch punktów.