Pierwsza porażka przed własną publicznością
Koszalińskie piłkarki ręczne podejmowały zespół wicelidera rozgrywek - Piotrcovię Piotrków Trybunalski w meczu na szczycie 13. kolejki ekstraklasy kobiet. Niestety nie sprostały rywalkom przegrywając 21:25 (11:14).

Początek spotkania należał do przyjezdnych dziewczyn z Piotrkowa, które już na początku spotkania uzyskały znaczącą przewagę 5-1, ale po przerwie na żądanie trenera Szafulskiego gospodynie doprowadziły do remisu 6-6. Do przerwy spotkania przyjezdne wyszły jednak na  trzypunktową przewagę 14-11.

Druga odsłona spotkania to znakomita gra bramkarek, które swoimi wspaniałymi interwencjami sprawiały, że kibice co chwile chwytali się za głowę ze zdziwienia. Mimo, tak wspaniałych obron Iwony Łącz koszalinianki musiały uznać przewagę wicelidera rozgrywek, co głównie było spowodowane nieskuteczną grą w ataku.

Przyjezdne ustrzegając się od prostych błędów potrafiły wykorzystać swoją szansę i uzyskać przewagę, którą na kilka minut przed końcem gwarantowała im zwycięstwo i jakże cenne dwa punkty.

To pierwsza porażka AZS Politechniki w tym sezonie odniesiona na własnym boisku. Okazja do rehabilitacji pojawi się już niebawem, w przyszłą sobotę, kiedy gościć będzie w Koszalinie drużyna Zgody Ruda Śląska.

Politechnika - Piotrcovia Piotrków Tryb. 21:25 (11:14)

AZS:
Łącz, Kwiecień, Morawiec - Dworaczyk 8, Jarzyna 5, Szostakowska 2, Kobyłecka 2, Cieśla 2, Skipor 1, Zaniewska 1, Goraj, Zienkiewicz-Janikowska, Chmiel, Szafulska

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Polenz 10, Podrygała 4, Strzałkowska 3, Kornacka 3, Owczarek 2, Wypych 2, Mijas 1, Dominiak, Chudzik, Szczecina, Dąbrowska

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15

Ekstraklasa kobiet (2008/09)
Młyny Stoisław Koszalin MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
21 25
13-12-2008 16:30
do przerwy: (11:14) dodaj video
AZS: Łącz, Morawiec - Zaniewska 1, Szostakowska 2, Kobyłecka 2, Jarzyna 5, Dworaczyk 8, Skipor 1, Cieśla 2, Goraj, Zienkiewicz-Janikowska, Chmiel, Szafulska.
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Mijas 1, Dominiak, Chudzik, Kornacka 3, Polenz 10, Podrygała 4, Wypych 2, Strzałkowska 3, Szczecina, Dąbrowska, Owczarek 2.

Dane pomógł uzupełnić: Slawa - dziękujemy