Zwycięstwo na koniec roku
W meczu na szczycie o Mistrzostwo I Ligi Pogoń Handball Szczecin pokonała rezerwy Carlosu –Astrol Jelenia Góra 29 -24.

Dla szczypiornistek Pogoni Handball był to bardzo ważny gatunkowo i mentalnie pojedynek. Porażka z wiceliderem tabeli znacznie oddaliłaby szanse na drugie miejsce w końcowej tabeli rozgrywek i tym samym lepsze rozstawienie przed fazą play-off.

15 minutowe opóźnienie spowodowane chwilowym brakiem lekarza albo stawka spotkania, jakby sparaliżowała obydwa zespoły. Gospodynie przez pierwsze minuty wyglądały tak jakby zapomniały abecadła piłki ręcznej. Proste błędy chwytu i podania na szczęście nie zemściły się, gdyż szczypiornistki z Jeleniej Góry nie potrafiły pokonać bardzo dobrze dysponowanej w pierwszej połowie Anny Baranowskiej.

Po 15 minutach dosyć chaotycznej gry z obu stron, trener Pogoni Handball Jarosław Szymaniak, dokonał kilku zmian w składzie, które jak się później okazało były trafne. Za słabiej tego dnia spisującą się na lewym rozegraniu Aleksandrę Kucharską weszła Sylwia Piontke, a na środku grą kierowała Adriana Gryglicka, która zmieniła Martynę Huczko. Szczecinianki szybko odrobiły straty i wyszły na dwubramkowe prowadzenie, które mogło być jeszcze większe gdyby nie czerwona kartka Urszuli Stefanowicz, którą otrzymała za brutalny faul. Grające w przewadze jeleniogórzanki odrobiły straty, jednak w końcowym minutach gospodynie znowu osiągnęły dwubramkową przewagę, która utrzymała się do końca pierwszej połowy.

Druga połowa spotkania zwiastowała jeszcze większe emocje. Przyjezdne utrzymywały kontakt bramkowy, jednak tylko do 45 minuty. Dobrą zmianę w bramce dała Izabela Yilmaz, a na prawym skrzydle z wysoką skutecznością kończyła akcję Justyna Dutkowska. Rezerwy Carlosu – Astrol nie były w stanie dogonić już rywalek zwłaszcza, że momentami na parkiecie przebywały tylko 3 zawodniczki z pola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29 -24 dla Pogoni Handball.

Szczecinianki powrócą na parkiet po świątecznej przerwie 10 stycznia, natomiast wcześniej czekają je jeszcze kontrolne spotkania z zaprzyjaźnionym zespołem z 2. Bundesligi z Berlina.

Pogoń Handball: Baranowska, Yilmaz - Naumienko 9, Dutkowska 6, Piontke 4, Huczko 3, Słowik 2, Andrzejewska 2, Kicińska 2, Gryglicka 1, Kucharska 0, Stefanowicz 0, Szymczak 0.

Carlos: Kozłowska, Skompska - Ślusarczyk 9, Przybysz 5, Polonkai 4, Tajerle 2, Wasiucionek 2, Ramanów 1, Stanisławiszyn 0, Kubicka 0, Konsur 0.