Błyskawiczna wygrana siatkarzy OPP
56 minut - tyle trwał niedawny przegrany mecz siatkarzy OPP Powiat Kołobrzeg ze Stocznią Darłowo. Niedzielne spotkanie z Energetykiem Gryfino trwało jeszcze krócej. Po 53 minutach zawodnicy OPP wygrali 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się od asa serwisowego Marcina Doparta. Gospodarze szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę i kontrolowali grę. Trener Energetyka próbował co prawda cokolwiek zdziałać korzystając z dostępnych przerw na żądanie, jednak nie wyprowadzało to kołobrzeżan z rytmu gry. W efekcie podopieczni Waldemara Pankiewicza bez problemu wygrali tą partię 25:14. W drugim secie początek był bardzo wyrównany. Dopiero, gdy przy stanie 7:7 na zagrywkę wszedł Jakub Sochacki gospodarze zdobyli trzy punkty z rzędu. Gryfinianie szybko doprowadzili do remisu, ale po chwili znów przewagę uzyskali zawodnicy OPP. Stopniowo powiększali swoje prowadzenie i ostatecznie wygrali tego seta 25:18.

Trzeci set do stanu 5:5 znów był wyrównany. Wtedy jednak kilkakrotnie dobrą zagrywką popisał się Jarosław Pankiewicz, a że jego partnerzy równie skutecznie grali w ataku OPP po chwili prowadziło już 9:5. Kolejne akcje tylko potwierdziły dominację gospodarzy, których przewaga cały czas rosła. Udany mecz przypieczętował skuteczny atak Pankiewicza, dający kołobrzeskim siatkarzom czwarte zwycięstwo w sezonie.

Mecz w Hali MOSiR przy ul. Wąskiej był dla OPP drugim zwycięskim spotkaniem z rzędu. Wygląda więc na to, że kryzys ta drużyna ma już za sobą. Przed nami runda rewanżowa, w której młodzi kołobrzescy zawodnicy będą starali się jeszcze poprawić swoją lokatę w tabeli. Liczymy na to, że im się to uda.

OPP POWIAT KOŁOBRZEG - ENERGETYK GRYFINO 3:0 (25:14, 25:18, 25:17)

OPP: Marek Majzner, Jakub Sochacki, Paweł Wijas, Wojciech Wojtkiewicz (libero), Jarosław Pankiewicz, Marcin Dopart, Przemysław Buława, Dawid Proskurnicki, Mateusz Andrzejewski.

Energetyk: Daniel Tołłoczko, Marek Gwiazda, Rafał Karkoszka (libero), Paweł Bil, Marcin Marczak, Paweł Klepacki, Oskar Selwat, Paweł Rorata, Leszek Schmach, Piotr Mróz.