Nilbrink tiumfuje w Szczecin Open 2008
autor: Magdalena Lisowska /maggi/Paul Nilbrink zwyciężył w turnieju golfowym Szczecin Open 2008, który przez trzy dni rozgrywany był w Binowie. Norweg uzyskał bardzo wartościowy wynik 204 uderzenia (12 poniżej par) i wyprzedził o 3 uderzenia dwóch kolejnych zawodników: Jonathana Franssona i Daniela Froreicha.

Rywalizacja była zacięta niemalże do ostatnich dołków, niemniej na dołku nr 18 Daniel Froreich uderzył piłkę do wody i tym samym stracił szanse na walkę o zwycięstwo.

Najlepszy z Polaków, reprezentant gospodarzy Kuba Ossowski zajął bardzo wysokie 5 miejsce, jego klubowy kolega Maks Sałuda spadł na odległą 25 pozycję. Na siódmej pozycji zawody zakończył ubiegłoroczny zwycięzca Michael Jonzon.

W kategorii amatorów triumfował natomiast tegoroczny Mistrz Polski Juniorów Robin Kokociński, przed Jędrzejem Gąsienicą–Ciułacz oraz Dariuszem Kuriatą.

Konkurs Longest Driver wygrał Maks Sałuda 264 metrów, a Closest to the Pin Paul McLoughlin 169 cm.

Szczecinopen.com/własne

Szczecin Open 2008
data: 08-10-2008 - 11-10-2008
miejsce: Binowo Park Golf Club

8 października dniem treningowym , podczas którego organizowany jest jednodniowy turniej PRO-Am rozpocznie się Szczecin Open. W imprezie wystartować mogą zarówno profesjonaliści - nagrody pieniężne za pierwsze 42 miejsca. Przewidywana pula nagród 81 000 pln, jak i amatorzy - nagrody za trzy pierwsze miejsca. W turnieju obowiązują reguły R&A Golf Club of St. Andrews.

Środa - 10:30 - start turnieju PRO - AM
Czwartek - 8:00 - start pierwszej rundy
Piątek - 8:00 - start drugiej rundy
sobota - 8:00 - start rundy finałowej, 19:00 - wręczenie nagród