Włocławek zdobyty! Sensacyjna wygrana Kotwicy
Po bardzo dobrym meczu Kotwica pokonała Anwil Włocławek 93:80 i awansowała na fotel wicelidera rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki.

Nasz zespół do zwycięstwa poprowadzili Kevin Hamilton (25 pkt) i Paweł Kikowski (23 pkt, 5/5 za trzy punkty). Gospodarzom nie pomógł nawet fantastyczny Andrzej Pluta, któremu zabrakło koniecznego wsparcia ze strony kolegów.

Świetna pierwsza kwarta w wykonaniu Kotwicy pokazała, że "Czarodzieje z Wydm" nie pojechali do Włocławka "pograć w kosza", tylko zabrać do domu zwycięstwo. W połowie drugiej części goście prowadzili już 37:22, jednak Anwil miał w swoich szeregach wspomnianego już Plutę.

Głównie za jego sprawą miejscowi zdobyli aż 16 punktów z rzędu. Ostatecznie po dwóch kwartach Kotwica prowadziła minimalnie 40:38. Po przerwie jednak znów włocławscy kibice oglądali skuteczną grę przyjezdnych. Podopieczni Sebastiana Machowskiego wypracowywali sobie coraz większą przewagę i przed ostatnią kwartą prowadzili różnicą 11 punktów. W końcówce Anwil odrobił kilka punktów, ale świetna postawa Kikowskiego w rzutach za 3 punkty oraz Hamiltona z linii rzutów wolnych (12/12!) dobiła gospodarzy.

Wygrana z Anwilem pozwala wierzyć, że mimo nienajlepszej sytuacji organizacyjno-finansowej Kotwica będzie się liczyć w walce o czołowe pozycje. Kibice będą się mogli o tym przekonać już w najbliższy piątek, gdy w Hali Milenium nasz zespół podejmie Victorię Górnika Wałbrzych. Początek tego spotkania o godzinie 18:00.

ANWIL WŁOCŁAWEK - KOTWICA KOŁOBRZEG 80:93

(12:26, 26:14, 16:25, 26:28)

Anwil:

Kotwica: Kevin Hamilton (25), Paweł Kikowski (23), Piotr Stelmach (13), Tomasz Cielebąk (10), Sefton Barrett (8), Brandon Crone (6), Dawid Przybyszewski (6), Drew Naymick (2),Szymon Rduch.