Zimny prysznic
Tylko tak w delikatny sposób można określić grę zawodniczek PRO KON STAL Piasta w meczu z TPS Rumia. Nie chodzi już o sam wynik (1:3), przerwanie dobrej passy pięciu zwycięstw, czy też stratę ważnych punktów, ale bardziej o masę błędów, czasami tych prostych, podstawowych, które popełniły szczecinianki. Nie można wygrać meczu jak się ma poprawny odbiór na poziomie 10-20 proc (poza libero - Martą Siwką). Wtedy nawet najlepszej rozgrywającej mogą przytrafiać się błędy, co oczywiście przekłada się później na atak.

Nie można nawet myśleć o wygranej jak nie potrafi się utrzymać kilkupunktowego prowadzenia zdobytego na początku seta. Taki przypadek miał miejsce w pierwszym secie - 8:2, w drugim - 7:2 oraz w trzecim - 6:1. Najbardziej jednak boli to, że przeciwniczki nie zagrały jakieś super siatkówki. Niekiedy ratowały się przebijając po prostu piłkę na drugą stronę, a nasze siatkarki nie potrafiły skończyć kontrataku.

- Tak się grać po prostu nie da - powiedział po meczu wyraźnie rozgoryczony trener Piasta Marek Mierzwiński, który starał się szukać przyczyn porażki. - Ta przerwa świąteczna wybiła nas trochę z rytmu. Nie mieliśmy w ostatnich dniach treningów, bo na SDS-ie odbywała się zabawa sylwestrowa. W sumie przez ostatnie 10 dni trenowaliśmy cztery razy - dodaje. - My też za dużo nie trenowaliśmy. Nie sądzę, aby to jakoś znacząco wpłynęło - przekonuje natomiast trener Jerzy Skrobecki, trener TPS-u.

Oby ta porażka była zimnym prysznicem dla zawodniczek Piasta. Nawet mając świetną serię wygranych, trzeba w każdym meczu być skoncentrowanym i nie lekceważyć przeciwnika. Jedyny pozytyw z tego meczu - to świetna zagrywka Edyty Rzenno. To głownie po jej serwisach Piast zdobywał punkty seriami.

Teraz przed szczecińskim zespołem dwa tygodnie przerwy. Zaplanowany mecz z SMS Sosnowcem został przełożony na luty. Jest zatem czas na pewne przemyślenia, rozmowy, odbudowanie się psychiczne. Jeśli ma nastąpić przełom - to najwyższa pora. Play-offy tuż tuż...

PRO KON STAL Piast Szczecin - TPS Rumia 1:3

(23:25, 25:22, 24:26, 20:25)

Piast:

TPS: Jeromin, Hohn, Zygmuntowicz, Jaroszewicz, Kasprzak, Biernatem, Jagodzińska (libero), Lenz.