Plan zrealizowany
autor: ttb
Ten mecz miał dla Morza Bałtyk przynajmniej dwa ważne aspekty. Wygrać i zdobyć jakże ważne punkty w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego, co zagwarantowałoby udział w play-offach oraz zrewanżować się Olimpii Sulęcin za mecz w pierwszej rundzie. Wtedy szczecinianie wyraźnie przegrali 3:0, dziś stanęli na wysokości zadania. Mimo, że pierwszy set szczecinianom nie wyszedł - potrafili się z tego podnieść i wygrać 3:1 (21:25, 27:25, 25:18, 25:16).

- Na początku popełnialiśmy proste błędy, nie realizowaliśmy założeń nakreślonych przed meczem - mówi Zdzisław Gogol, trener Morza Bałtyk. - Na szczęście w kolejnych partiach wyglądało to już lepiej. Decydującym momentem było wygranie drugiego seta. Wtedy chłopcy uwierzyli w swoje możliwości - dodaje trener.

Dzięki temu zwycięstwu oraz sprzyjającym wynikom w innych spotkaniach tej kolejki, Morze Bałtyk już zapewniło sobie drugie miejsce po sezonie zasadniczym. Jak zapowiada szczeciński szkoleniowiec, w ostatnim meczu z Orionem Sulechów, nasz zespół może wystąpić już w eksperymentalnym ustawieniu.

Morze: Kwaśniak, Milczerek, Markiewicz, Glinka, Sylla, Kulikowski, Cichosz Ł. (libero) oraz Jakowczyk, Cichosz T., Michor, Brzeziński.