Trzy punkty zostają w Szczecinie
W niedzielne południe na boisku bocznym stadionu Hutnika przy Nehringa rozegrane zostało ostatnie spotkanie rundy jesiennej pomiędzy Gryfem 'Sediną' II Szczecin a Juvenią Stargard. Od początku spotkania Gryfitki ruszyły do ataków na bramkę Juveni lecz bez skutku... Po błędzie w obronie Gryfa zawodniczka Juveni znalazła się w sytuacji sam na sam z Jeż, ale strzałem obok słupka nie dala prowadzenia swojej drużynie.

Pierwszy raz Gryf zagroził bramce gości dopiero w 20 minucie Magda Kamińska znalazła się w dogodnej sytuacji, lecz piłką uderzyła w boczną siatkę. Dużo niedokładności w zespole Gryfa, jak i Juvenii, gra toczyła się w środku pola. W 30 minucie spotkania Silkowska wyszła sam na sam z bramkarką Juvenii, ale oddała strzał wprost w nogi bramkarki. Rzut wolny dla Gryfa z 16 metrów do piłki podchodzi Silkowska, strzał nad poprzeczką. Do przerwy Szczecinianki remisowały 0-0.

Po ostrej reprymendzie w szatni Gryfa piłkarki wróciły na boisko już bardziej skoncentrowane. W 50 minucie wynik otworzyła Kasia Drozdowska, strzałem w długi róg bramkarki gości. Po paru minutach do głosu dochodzi Juvenia, stwarza dobrą sytuację, lecz kończy się ona na obronie Gryfa. Gra zaczyna się wyrównywać, ale Gryf nie zamierza rezygnować. Podanie Stawowskiej do Silkowskiej, ta kiwa zawodniczkę gości i oddaje strzał wprost w bramkarkę. W tym spotkaniu najlepszą zawodniczką Juvenii była Ewa Smurzyńska, która nękała defensywę granatowo - bordowych zwłaszcza po wykonywaniu stałych fragmentów gry. W 75 minucie dobrą piłkę od Tarnowskiej dostała Magda Kamińska i w sytuacji sam na sam z bramkarką Juvenii ustala wynik na 2-0. Już do końca rezultat nie uległ zmianie i 3 punkty zostały w Szczecinie.

Karolina Kamińska:

- Nasza gra w pierwszej połowie wyglądała fatalnie, było z naszej strony wiele niewykorzystanych sytuacji strzeleckich. Brakowało zgrania w ataku i dużo wykopywanych piłek do przodu. W drugiej Polowie wyglądało to lepiej. Dużo strzałów, niestety tylko dwa znalazły drogę do bramki, ale trzy punkty zostały w Szczecinie i to się liczy.