Iskra nie zwalnia tempa
W spotkaniu 7 kolejki A-klasy piłkarze Grota Gardno ulegli na własnym boisku liderowi tabeli - piłkarzom Iskry Banie 3:4 (1:3). Gole dla Grota zdobyli: Wojciech Żygadło '5, Lucjan Galus '76 i Łukasz Husak '81; natomiast dla gości z Bań: Arkadiusz Szulawa '10,'30, Piotr Fryda '29 i Mateusz Sajdowski '49 min.

W niedzielne popołudnie piłkarze Grota do spotkania z Iskrą przystępowali niezwykle umotywowani. Dość niespodziewana wysoka porażka w Krzymowie 4:0 sprawiła, że wśród zawodników panowała chęć rewanżu. Trudno wyobrazić sobie lepszego przeciwnika niż lidera rozgrywek ...

Spotkanie w Gardnie rozpoczęło się z 15 minutowym opóźnieniem. Początkowo goście nie dostarczyli wymaganych dokumentów, a chwilę później sędzia nakazał poprawienie siatki w bramce gospodarzy.

Mecz rozpoczął się wyjątkowo szczęśliwie dla gospodarzy. Już w 5 min. z rzutu wolnego gola zdobył Wojciech Żygadło, wykorzystując złe ustawienie bramkarza Iskry. Radość gospodarzy trwała ledwie pięć minut. W 10 min. Arkadiusz Szulawa wykorzystał niezdecydowanie obrońców Grota wyrównując wynik meczu. Grot stracił nie tylko bramkę, ale w 13 min. boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Dariusz Pińkowski. W 29 min. było już 2:1 dla gości. Piotr Fryda wymanewrował obronę Grota, pakując piłkę do siatki. Minutę później goście prowadzili już 1:3. Ponownie Szulawa znalazł drogę do siatki, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonanego przez Sajdowskiego. Do końca pierwszej połowy na boisku bezsprzecznie panowali goście, którzy tylko przez rozregulowane celowniki nie podwyższyli wyniku meczu. Jeszcze przed przerwą z boiska musiał zejść strzelec pierwszej bramki dla Grota Wojciech Żegadło, który doznał kontuzji.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla gospodarzy. W 49 min. było już 1:4 dla Iskry po golu Mateusza Sajdowskiego i wydawało się, że mecz już się zakończył. Goście zadowoleni z wysokiego prowadzenia zupełnie oddali pole gry graczom Grota. Efektem tego był rzut karny, niestety nie wykorzystany przez Pawła Janiaka. Bramkarz gości – Arkadiusz Pawłowski popisał się znakomitym instynktem broniąc jedenastkę oraz dobitkę. W 76 min. Grot miał kolejną okazję do zdobycia bramki. Do kolejnego rzutu karnego podszedł wracający po kontuzji Lucjan Galus. Gdyby nie skwapliwa interpretacja przepisów przez arbitra, który dwukrotnie nakazał powtórzyć rzut karny (gracze gości zbyt szybko wbiegli w pole karne) bramkarz Iskry ponownie wyszedłby obronną ręką. Jednak jak mówi powiedzenie „do trzech razy sztuka” i właśnie za trzecim razem piłkę w siatce umieścił napastnik Grota. W 81 min. bramkę kontaktową strzelił wprowadzony na plac gry po przerwie Łukasz Husak po prostopadłym podaniu Babińskiego. To było jednak wszystko na co stać było w tym meczu Grot.

Niestety porażka ta przybliżyła gospodarzy do dołu tabeli, a nie do zespołów walczących o awans. Jeżeli gracze z Gardna myślą o poprawieniu swojej lokaty, szybko muszą zacząć wygrywać mecze nie tylko u siebie, ale i również na wyjazdach. Na słowa pochwały zasłużyli piłkarze Iskry, którzy nie przez przypadek liderują po siedmiu kolejkach. Przypomnieć należy, że Iskra z uwagi na remont boiska w rundzie jesiennej wszystkie mecze rozgrywa na arenach rywali.

Grot Gardno - Iskra Banie 3:4 (1:3)

br. Żygadło '5, Galus '76k, Ł.Husak '81 / Szulawa '10,'30, Fryda '29, Sajdowski '49.

58' - rzut karny Janiaka obronił Pawłowski

Grot: 1. Burkiewicz Wojciech - 10. Husak Paweł, 3. Młynarczak Radosław, 2. Dąbrowski Bogumił (c), 6. Miler Dawid, 4. Pińkowski Dariusz (13' 14. Kruk Grzegorz), 7. Janiak Paweł, 9. Babiński Robert, 16. Szybka Przemysław (46' 17. Husak Łukasz), 8. Żygadło Wojciech (46' 5. Wąsiel Arkadiusz), 11. Galus Lucjan.

Pozostali w rezerwie: 12. Białek Mariusz.

Iskra: 1. Pawłowski Arkadiusz - 18. Sikorski Ernest (c), 13. Janas Tomasz, 11. Durasiewicz Kamil, 16. Sapiński Tomasz (60' 6. Rozpondek Łukasz), 20. Pawlus Norbert, 10. Sajdowski Mateusz, 14. Urban Robert, 7. Szafarz Zbigniew (70' 9. Pełka Łukasz), 5. Fryda Piotr, 2. Szulawa Arkadiusz.

Pozostali w rezerwie: 4. Kościkiewicz Remigiusz.

żółte kartki: Kruk '14, Galus '22, Młynarczak '88, Wąsiel '90 (Grot) / Sapiński '1, Kościkiewicz '37 (rez.), Sikorski '75, Urban '76, Pawłowski '83 (Iskra).

sędz. Purczyński Karol (główny) oraz Kędzierski Kamil i Wojciechowski (asystenci)