Beniaminek pokazał klasę
Piłkarze tegorocznego beniaminka – Zrywu Kołbaskowo wygrali już drugi mecz z rzędu w rozgrywkach A-klasy grupy 3. Tym razem pewnie pokonali na własnym obiekcie Grota Gardno 5:1 (2:1).

- Powoli moi zawodnicy oswajają się z grą w nowej klasie rozgrywkowej. Już w poprzednim spotkaniu zdobywając pięć bramek zagrali nonszalancko w obronie dając strzelić Unii Swochowo aż trzy gole. Zespół wzmocniło kilku doświadczonych graczy, więc z meczu na mecz powinno być tylko lepiej – stwierdził jeszcze przed spotkaniem trener gospodarzy Michał Pawlik.

Obie jedenastki wygrywając swoje inauguracyjne mecze miały ochotę również i tym razem zgarnąć 3 punkty. Od pierwszych minut ton grze nadawali gospodarze z przygranicznej miejscowości. Raz za razem starali się groźnie atakować bramkę Grota. Przeprowadzeniu składnych akcji nie pomagała twarda i nierówna płyta boiska, na której piłka wyprawiała dziwne harce. Jednak ku zdumieniu nielicznej widowni to przyjezdni z Gardna objęli prowadzenie w meczu. W 35 min. szybko wyprowadzona kontra przyniosła prowadzenie dla Grota. Żuchowski przed polem karnym odegrał zagraną z głębi pola piłkę do Łukasza Chojniaka, i ten strzałem po ziemi zaskoczył bramkarza Zrywu. Goście cieszyli się z prowadzenia tylko dwie minuty. Zryw wykonywał rzut wolny z lewej strony narożnika pola karnego. Dośrodkowaną piłkę obrona Grota zdołała wybić na przeciwległy róg do nie obstawionego Góry, który silną wrzutką odnalazł w polu karnym Roberta Łupińskiego, a ten z bliska głową skierował piłkę do bramki. W 41 min. gospodarze objęli prowadzenie po kolejnym stałym fragmencie gry. Ponownie Maciej Góra wykorzystał nieuwagę obrońców gości, którzy nie zdążyli z ustawieniem muru przy rzucie wolnym i idealnie dośrodkował na głowę Łupińskiego, który i tym razem znalazł drogę do siatki. W 44 min. goście mogli pokusić się o wyrównanie, lecz strzał Żuchowskiego z ostrego kąta nie bez trudu obronił Lenik.

W przerwie spotkania trener Grota – Marek Klimas zmuszony został do dokonania trzech zmian. Aż dwóch zawodników gości: Szefer i Śmietanka, za sprawą odniesionych w pierwszej odsłonie gry kontuzji opuściło boisko. Na placu gry pojawili się nowi zawodnicy, lecz – jak się później okazało, oni również nie poprawili jakości gry Grota. Zryw mając przewagę jednego gola starał się dokładnie rozgrywać piłkę. W 64 min. ponownie Góra (rozgrywał pierwszy mecz w barwach Zrywu) prostopadłym podaniem uruchomił Piotra Żołnowskiego, który pewnie podwyższył wynik meczu na 3:1. W 78 min. do ataku pokusił się prawy obrońca Zrywu – Linecki. Wygrał pojedynek biegowy z piłkarzami Grota, po czym zagrał futbolówkę w pole karne, gdzie po krótkich podaniach trafiła do nie obstawionego Mariusza Kaczmarka, a ten strzałem w długi róg bramki Urbana zdobył czwartego gola. Strata bramki odebrała chęci do gry piłkarzom z Gardna. Jednak w końcowych minutach dwukrotnie Żygadło oraz Kaczmarski mogli pokusić się o zmianę rezultatu. Swoją dominację w tym dniu gospodarze potwierdzili w ostatniej minucie meczu, kiedy to zdobyli piątego gola. Silnie dośrodkowaną piłkę próbował wybić na aut bramkowy Paweł Janiak, lecz zrobił to mało precyzyjnie trafiając do własnej bramki.

Zryw Kołbaskowo - Grot Gardno 5:1 (2:1)

bramki: Łupiński '37,'41, Żołnowski '64, M.Kaczmarek '78, Janiak '90 samob. / Chojniak '35.

Zryw: 12. Lenik Daniel - 2. Linecki Michał, 5. Jakubczak Krzysztof, 6. Wierzbicki Bartłomiej (80' 8. Kordowski Michał), 10. Kaczmarek Piotr, 7. Kaczmarek Paweł (75' 16. Madraszek Artur), 19. Łupiński Robert (75' 13. Złomaniec Łukasz), 11. Góra Maciej, 4. Zach Patryk (46' 17. Parda Bartłomiej), 20. Żołnowski Piotr, 9. Kaczmarek Mariusz.

Grot: 1. Urban Andrzej - 3. Woźniak Paweł, 2. Dąbrowski Bogumił, 7. Janiak Paweł, 15. Śmietanka Jarosław (46' 13. Husak Paweł), 9. Kaczmarski Łukasz, 20. Szefer Artur (46' 5. Matychniak Paweł), 10. Kamiński Wiesław (65' 18. Kowalczyk Mariusz), 17. Pińkowski Dariusz, 14. Chojniak Łukasz, 11. Żuchowski Mateusz (46' 19. Żygadło Wojciech).

sędz. Kuśmierek Piotr (główny) oraz Rokicki Dominik i Dąbrowski Tomasz (asystenci).

W meczu juniorów:
Zryw - Grot 3:1 (0:1) sędzia: Kuśmierek P. (główny) oraz Rokicki i Dąbrowski (asystenci)

Dane pomogli uzupełnić: lukaszgardno, michalgrot, aszef - dziękujemy