Trzy punkty dla Sarmaty
Beniaminek V ligi piłkarze Sarmaty Dobra kontynuują dobrą passę występów w sezonie 2008/2009. W swoim piątym meczu tegorocznych rozgrywek pokonali w Gryficach miejscowa Spartę 4:1 i awansowali na pozycję wicelidera tabeli. Pierwsze 20 minut meczu nie zapowiadało, że Sarmata odniesie tak przekonywujące zwycięstwo, gdyż piłkarzom gospodarzy udało się stworzyć co najmniej trzy sytuacje do strzelenia bramki. Ale jak się nie strzela…

Pierwszym zwiastunem dla Sparty podkreślającym wartość przeciwnika powinna być akcja Damiana Padzińskiego w 19’ spotkania, gdy po raz pierwszy w tym spotkaniu strzał zawodnika Sarmaty powędrował nad bramką gospodarzy. Od tego momentu akcje grających z kontry piłkarzy Sarmaty stawały się coraz groźniejsze i już w 26’ wypuszczony w uliczkę Emilian Kamiński strzelił obok interweniującego bramkarza gospodarzy i strzelił pierwszą bramkę dla Sarmaty. W 37’ szarżującego w polu karnym Wojciecha Bonifrowskiego zatrzymuje nieprzepisowo bramkarz Sparty i podyktowany przez sędziego rzut karny zamienia na bramkę sam poszkodowany. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Początek II połowy to idealna sytuacja do strzelenia bramki przez Łukasza Olechnowicza, lecz jego strzał w dobrym stylu sparował bramkarz gospodarzy. W 60’ Przemysław Dąbrowski strzałem głową strzelił kontaktowego i jak się później okaże honorowego gola, gdyż riposta Sarmaty była prawie natychmiastowa, w 65’ chyba po najładniejszej akcji meczu Sarmata podwyższył wynik na 3:1, Wojtek Bonifrowski z rzutu wolnego zagrał idealnie do Emiliana Kamińskiego, który głową odegrał piłkę do Krzysztofa Kieruzela a ten z bliskiej odległości umieścił ją w siatce Sparty. W 85’ kolejnej idealnej sytuacji nie wykorzystał Damian Dzierbicki (znowu udana interwencja bramkarza gospodarzy) lecz już w trzy minuty później Łukasz Olechnowicz podwyższa wynik na 4:1 dla Sarmaty zdobywając swoją piątą bramkę w tegorocznych rozgrywkach i plasująca Go w ścisłej czołówce strzelców V ligi.

Skład Sarmaty: M. Kamiński, M. Dzierbicki, Jaszczuk, Dorsz, Mędrek, Olechnowicz, D. Dzierbicki, Bonifrowski, Olechnowicz, E. Kamiński, Padziński oraz Marciniak, Dudek, Olejnik, Mikołowski, Gudełajski

Bramki dla Sarmaty: E. Kaminski26’, Bonifrowski 37’ k., Kieruzel 65’, Olechnowicz 88’

Dla Sparty: P. Dąbrowski 60’

Juniorzy Sarmaty pokonali Spartę 2:0.