Flota przepłynęła Odrę
autor: KogutTrwa wspaniała przygoda Floty Świnoujście w I lidze. W meczu 13 kolejki Wyspiarze po golach Piotra Dziuby i Jacka Magdzińskiego zasłużenie pokonali w Opolu miejscową Odrę 2:0.

Obydwie drużyny zaczęły spokojnie, pierwsze minuty to wzajemne badanie przeciwnika, z którego nic nie wynikało, do 21 minuty. Z prawej strony boiska w pole karne dośrodkowuje Arkadiusz Sojka, bramkarz gospodarzy - Marcin Feć nie wychodzi do dośrodkowania pozostając na linii bramkowej, do podania swojego kolegi dochodzi Piotr Dziuba, który precyzyjnym strzałem zaskakuje gospodarzy i daje prowadzenie Flocie. Gospodarze zaskoczeni a goście ruszają za ciosem. Dwie minuty później dobrze zapowiadającą się akcję Wyspiarzy ofiarnym wejściem przerywa obrońca Odry - Marcel Surowiak.

...Co się odwlecze to nie uciecze - tak brzmi piłkarskie porzekadło. W myśl jego 25 minucie jest już 2:0 dla Flociarzy. Tym razem strzelec pierwszej bramki Piotr Dziuba w znajduje się roli prawoskrzydłowego, wrzuca w pole karne a tam przytomnie zachowuje się Jacek Magdziński i podwyższa rezultat spotkania.

Po zdobyciu drugiego gola Wyspiarze cofają się do obrony a gospodarze próbują atakować. Czynią to nie udolnie, dzięki bardzo dobrej grze formacji defensywnej Floty. Do przerwy w zasadzie tylko raz udaje im się zagrozić bramce rywali. W 29 minucie Marcin Józefowicz po zagraniu Tracza nie wykorzystuje dobrej sytuacji strzelając prosto w ręce golkipera Floty Sergiusza Prusaka. Tak więc wynik spotkania nie ulega zmianie.

Na drugie 45 minut Flota wychodzi z ogromną chęcią odniesienia zwycięstwa. Kolejne piłkarskie porzekadło brzmi, że ...najlepszą obroną jest atak, więc w myśl jego Wyspiarze spychają przeciwnika do obrony. Bardzo aktywny w tym fragmencie gry jest Dziuba, który marnuje dwie okazję na podwyższenie rezultatu.

Zdesperowani goście próbują nawet zdobyć bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. W końcówce spotkania to oni przejmują inicjatywę, Flota ponownie się cofa, a gospodarze próbują atakować, ale z ich akcji znowu nic nie wynika. Wyspiarze mądrze się bronią i nie dają już sobie strzelić gola i wydrzeć zwycięstwa.

Flociarze odnoszą zasłużone 8 zwycięstwo (w tym trzecie wyjazdowe) w I lidze i po 13 kolejkach z dwudziestoma czterema oczkami zajmują piątą lokatę w tabeli.

Odra Opole - Flota Świnoujście 0:2 (0:2)

0:1 - 21' - Piotr Dziuba

0:2 - 25' - Jacek Magdziński

Odra: Marcin Feć, Filipe Andrade Félix (62' Adam Orłowicz), Artur Monasterski, Marcel Surowiak, Marek Tracz, Pape Samba Ba, Marcin Józefowicz, Tomasz Copik, Michał Filipowicz (75' Charles Uchenna), Łukasz Ganowicz, Marcin Rogowski (46' Madrin Piegzik)

Flota: Sergiusz Prusak, Krzysztof Hrymowicz, Michał Protasewicz (67' Łukasz Polak), Marek Niewiada, Piotr Dziuba (74' Ariel Lindner), Jacek Magdziński, Sebastian Fechner, Ireneusz Chrzanowski, Arkadiusz Sojka (88' Przemysław Rygielski), Wallace Perez Benevente, Damian Krajanowski

04-10-2008 17:00

żółte kartki: Copik (51'), Ganowicz (68') (Odra) - Niewiada (14'), Fechner (40') (Flota) sędzia: Michał Zając (Sosnowiec)

Wygraliśmy zasłużenie - komentarze po meczu Odra Opole - Flota Świnoujście (dabrovia)