Flota rozbija Wisłę
Piłkarze Floty Świnoujście pokonali na własnym obiekcie zespół Wisły Płock aż 4-1.

Flota rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już w 2 minucie bramkę po asyście Fechnera zdobył Magdziński. Nafciarze po raz pierwszy bardzo groźnie zaatakowali w 14 minucie kiedy to bliski zdobycia gola był Majkowski, jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Prusaka. Dziesięć minut później sędzia odgwizdał pozycję spaloną Gęśli, który wychodził do sytuacji sam na sam z bramkarzem Floty. Goście po raz kolejny swoich sił spróbowali w końcówce pierwszej części, kiedy to Wyspiarze w ostatnie chwil zablokowali Majkowskiego nie pozwalając mu na zdobycie bramki.

Po przerwie goście znów zaatakowali lecz to Flota zdobyła bramkę. W 57 minucie po rzucie rożnym piłkę w do siatki lokuje Hrymowicz. Od 66 Nafciarze musieli grać w dziesiątkę. Drugą żółtą kartką został ukarany Żytko. Osiem minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Dziuba. Jednak piłkarz Floty przelobował Melona i bramkę. W osiemdziesiątej minucie Flota prowadziła już 3-0. Znów po rzucie rożnym Wisła traci gola, a autorem bramki jest Sojka. Chwilę później Skwara pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonuje bramkarza gości i podwyższa na 4-0. Honor gości uratował w 87 minucie Mierzejewski, który wykorzystał rzut karny.

Flota Świnoujście - Wisła Płock 4-1 (1-0)

4:1 - 86' - Adrian Mierzejewski (karny)
Flota: 12. Sergiusz Prusak - 22. Damian Krajanowski, 3. Krzysztof Hrymowicz, 19. Wallace (81' 4. Przemysław Rygielski), 13. Sebastian Fechner - 18. Arkadiusz Sojka (78' 7. Michał Protasewicz), 8. Marek Niewiada, 14. Grzegorz Skwara, 6. Przemysław Pietruszka (46' 21. Łukasz Polak) - 10. Jacek Magdziński, 9. Piotr Dziuba.

Wisła: 25. Artur Melon - 20. Mateusz Żytko, 16. Sławomir Jarczyk, 2. Žarko Belada, 23. Robert Chwastek - 9. Kamil Majkowski (46' 11. Maciej Wyszogrodzki), 10. Ireneusz Kowalski, 8. Łukasz Grzeszczyk (71' 17. Karol Gregorek), 6. Adrian Mierzejewski - 14. Marjan Jugović, 22. Kamil Gęśla (46' 15. Bartosz Wiśniewski).

żółte kartki: Skwara, Prusak (Flota) / Żytko 2, Jarczyk (Wisła)
czerwona kartka: Żytko '67 (Wisła) - za 2 żk sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Dzisiaj Wiśle nic nie wychodziło - komentarze po meczu Flota Świnoujście - Wisła Płock (Matihno)