Porażka na zakończenie rundy

Mecz z Poznaniakiem rozpoczął się od … zmiany boiska. Ostatecznie zamiast na boisku ze sztuczną nawierzchnią spotkanie rozegrane zostało na boisku TPS Winogrady. Samo spotkanie zaczęło się dla nas dość pechowo. Już w 30 sekundzie meczu goście przegrywali 1:0. Nieporozumienie formacji obronnej wykorzystała napastniczka Poznaniaka, zdobywając bramkę. Od tego momentu oba zespoły stwarzały dogodne sytuacje. W 8 minucie strzał Tokarskiej broni bramkarka gospodyń, w 15 niecelnie strzela napastniczka Poznaniaka. W 44 minucie Nataly Barlage otrzymuje piłkę od Ani Strzemeckiej i w sytuacji sam na sam zostaje sfaulowana w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykonuje sama poszkodowana. Jeszcze do przerwy Asia Tokarska otrzymała podanie na 20 metr, lecz została dogoniona przez obrońców, którzy zażegnali niebezpieczeństwo.

Druga odsłona to już dominacja gospodyń. W 46 min napastniczka z Poznania minimalnie nie trafia, lecz minutę później Olimpia traci bramkę. Dokładnie zagrana piłka za plecy naszych obrońców, szybsza od obrońców napastniczka z Poznania dogrywa do swojej koleżanki i wynik brzmi 1:2. W 64 minucie mogło być 2:2, po rzucie rożnym głową strzela Ania Strzemecka, lecz piłkę głową z bramki wybija obrońca. Minutę później groźny strzał broni Beata Watychowicz. W 79’ po rzucie rożnym napastniczka z Poznania zdobywa głową bramkę i jest 3:1. W 83 min strzał zza pola karnego odbija się od nogi Karoliny Kowalczuk i ląduje w naszej bramce.

Poznaniak – Olimpia 4:1 (1:1)

Bramka: dla Olimpii - Barlage k. 44’

Olimpia: Watychowicz – Semczyszyn K. (80’ Jabłonowska), Mokrzycka, Dumicz, Janik, Lachman (70’ Zadala), Strzemecka (80’ Wierzbicka), Olszyna (75’ Kałuża), Ćwiklińska (60’ Kowalczuk), Barlage, Tokarska.<

I liga Kobieca gr. Zachodnia (2008/2009)