Bez punktów w Łodzi
autor: ttbZ pierwszego wyjazdowego spotkania o mistrzostwo I ligi Olimpia wróciła bez punktów. Na to spotkanie szczecinianki wyruszyły w piątek osłabione brakiem pauzującej za czerwoną kartkę Joanny Stasińskiej oraz kontuzjowanej Justyny Siwek. Dzięki temu w kadrze pierwszego zespołu znalazły się nowe zawodniczki. Mecz rozpoczął się od ataków gospodyń, które starały się wykorzystać atut w postaci gry z wiatrem. Już pierwsze ataki Łodzianek przyniosły im bramki, zdobyte wyraźnie na życzenie przyjezdnych. Pierwszego gola w 8 minucie Olimpia straciła po błędzie Karoliny Semczyszyn, która źle wyrzuciła piłkę z autu. W środku pola przejęła ją zawodniczka Kolejarza i celnym podaniem zagrała na wolne pole do swojej koleżanki. Ta w sytuacji sam na sam nie dała szans Agnieszce Szelewie. Po dwóch minutach było już 2:0. Niepotrzebne wyjście golkiperki ze Szczecina na 30 metr i minięcie się z piłką spowodowało utratę kolejnej bramki.

Pomimo trudnych warunków gra przez większość czasu toczyła się na połowie Kolejarza, po raz kolejny jednak dziewczyny z Grodu Gryfa nie potrafiły wykorzystać stworzonych sytuacji. Najbliżej zdobycia gola w pierwszej odsłonie była Nataly Barlage, która została sfaulowana w sytuacji sam na sam tuż przed polem karnym (niestety bez kartki dla obrońcy). Idealną sytuację miała również Magda Lachman, która nie trafiła do bramki, choć mogła przelobować bramkarkę lub dograć do nieobstawionej Kałuży.

W drugiej odsłonie spotkania dwie bardzo dobre okazje przy rzutach rożnych miała Ada Dumicz, lecz piłka minimalnie mijała bramkę. W momencie gdy trenerzy zdecydowali się postawić wszystko na jedną kartę i zwiększyli siłę ataku, szczecinianki nadziały się na kontrę i Beata Watychowicz, broniąca bramki od drugiej połowy była bezradna w sytuacji sam na sam. Jeszcze w końcówce bardzo dobrze dysponowana w tym dniu, dwojąca się i trojąca Nataly próbowała zmienić wynik meczu, lecz piłka ponownie mijała bramkę minimalnie przy słupku.

Olimpia: Szelewa (46’ Watychowicz)– Semczyszyn K., Dumicz, Mokrzycka, Janik, Tokarska, Olszyna (55’ Kowalczuk (85’ Sokołowska)), Lachman (68’ Ćwiklińska), Strzemecka, Barlage, Kałuża (65’ Hruzik).

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

I liga Kobieca gr. Zachodnia (2008/2009)