Gryf gromi w meczach wyjazdowych
Udany weekend mają za sobą piłkarki Gryfa Szczecin. Najpierw w sobotę pierwsza drużyna odniosła niespodziewane, wysokie zwycięstwo na jakże trudnym terenie w Koninie. Podopieczne Mariusza Misiury wygrały 5:1. W niedzielę natomiast rezerwy wyjechały na drugoligowy pojedynek do Chojny. Drugi skład równie przekonująco wygrał z beniaminkiem Odrą aż 7:1. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobyła strzegąca jeszcze w ubiegłym sezonie bramki Gryfa Magda Kamińska, dwa trafienia padły łupem Justyny Piotrowskiej a raz bramkarkę gospodarzy pokonała Drozdowska.

Od pierwszych minut spotkania w Koninie było widać, że szczecinianki mają wielką ochotę na zwycięstwo. W pierwszej odsłonie meczu piłka wpadła do siatki przeciwniczek dwukrotnie. Mysałek pokonała Anita Piotrowska w 27 minucie. W 36 minucie na listę strzelczyń wpisała się natomiast Aneta Legęć, która z osiemnastu metrów posłała piłkę pod poprzeczkę. Po strzelonych dwóch bramkach impet podopiecznych Mariusza Misiury jakby nieco spadł, a coraz częściej do głosu dochodziły gospodynie. Na nic jednak zdały się ataki Medyka i na przerwę Gryf schodził z dwubramkowym prowadzeniem. W przerwie meczu kontuzjowaną Zdunek (silne uderzenie piłką w twarz) zastąpiła Krakowska.

Granatowo - bordowe po przerwie były jeszcze bardziej umotywowane. Już w 49 minucie kolejnego gola zdobyła Piotrowska, której piłkę dogrywała Legęć. W 54 minucie do bramki gospodyń mogła trafić Szymańska. Jednak po wykonywanym przez kapitan zespołu rzucie wolnym z około 30 metrów piłka przeleciała obok słupka. Nieco ponad kwadrans od rozpoczęcia drugiej odsłony pojedynku wynik podwyższyła Joanna Pałaszewska. Siwińska poprowadziła piłkę prawą stroną boiska, dograła do "Pałki", a ta skierowała futbolówkę w prawy róg bramkarki z Konina. Chwilę potem było już 5:0. Kornacka zagrywa długą piłkę do Legęć ta świetnie odnajduje się w sytuacji i z woleja lobuje Mysłek.
Honorowe trafienie zaliczyła Olek w 72 minucie. Idealne dośrodkowanie, strzał z pierwszej piłki i Szymańskiej nie pozostało nic innego jak wyjąć piłkę z siatki.

KKPK Medyk II Konin - TKKF Gryf Szczecin 1:5 (0:2)