Świt odwrócił losy meczu
autor: dyroSwituPiłkarze Świtu Szczecin zaserwowali swoim sympatykom spotkanie pełne emocji po, którym pokonali niewygodny zespół KP Starogard Gdański 3:1.

Mecz był ciekawy i obfitował w wiele sytuacji strzeleckich oraz zwrotów akcji. Już w 4 minucie do siatki mógł trafić Adam Nagórski, ale posłał piłkę nieznacznie obok słupka, goście odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę. W 20 minucie ofiarnie interweniujący we własnym polu karnym Patryk Bil zablokował strzał rywala łokciem i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Filip Sosnowski. Świt mógł wyrównać w 26 minucie, kiedy to Damian Michułka zagrał w polu karnym do Jakuba Białczyka, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Niespełna 10 minut przed przerwą świetnie z piłką w pole karne gości zabrał się Szymon Kapelusz, który podał do Adama Nagórskiego, a ten ze spokojem pokonał bramkarza KP i doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed zmianą stron Szymon Kapelusz po solowej akcji trafił w słupek, ale w tej części gry wynik nie uległ już zmianie.
Druga odsłona nadal obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych, ale to gospodarze lepiej zaadaptowali się do warunków panujących na boisku. W 78 minucie fantastycznie z rzutu wolnego pośredniego z narożnika pola karnego uderzył wprowadzony Paweł Krawiec i Świt wyszedł ponownie na prowadzenie. Kilkadziesiąt minut później czerwoną kartką za kopnięcie przeciwnika bez piłki wyleciał Michał Wohlert i goście mieli mocno utrudnione zadanie. W 90 minucie 'kropkę na i' postawił wprowadzony Przemysław Żukowski, który wykorzystał dośrodkowanie Adama Ładziaka z bocznego sektora boiska i strzałem głową ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Świtu.

Mecz dostarczył wielu emocji i był bardzo fajną reklamą 3 ligi, która powinna zachęcać kibiców do odwiedzania stadionów. Następne spotkanie przed własną publicznością Świtowcy rozegrają w niedzielę 3 października o godzinie 16.00 z Unią Janikowo, a wcześniej jedenastka ze Skolwina zagra w Gniewinie (w bazie Hiszpanów podczas EURO2012) ze Stolemem oraz z Wisłoką w Dębicy w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. Kibicujcie naszym piłkarzom w tym i w kolejnych meczach!

ŚWIT SZCZECIN - KP STAROGARD 3:1(1:1)
0:1 Filip Sosnowski 20' k
1:1 Adam Nagórski 35'
2:1 Paweł Krawiec 78'
3:1 Przemysław Żukowski 90'

Świt: Matłoka - Kuzko, Bil, Baranowski, Kisły (64’ Krawiec) - Białczyk, Wojtasiak (64' Ładziak), Wojdak, Michułka (78' Żulpo) - Kapelusz, Nagórski (84' Żukowski).

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952