Zgodnie z planem
autor: C80Piłkarze Pogoni Szczecin odnieśli kolejne z rzędu zwycięstwo. Podopieczni trenera Piotra Mandrysza wygrali w Janikowie z miejscową Unią 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył tym razem, młody, siedemnastoletni junior Daniel Wólkiewicz (na zdj.). Portowcy po zwycięstwie z drużyną z czołówki tabeli przesunęli się na czwarte miejsce i tracą do lidera tylko siedem punktów.

Od początku spotkania Pogoń uzyskała lekka przewagę, jednak akcji było jak na lekarstwo. W sytuacjach sam na sam w 25 minucie nie poradzili sobie Kalinowski (Unia), który potknął się o własne nogi i Kowal, który był na spalonym. Kilka minut później gola mogli zdobyć najpierw Wólkiewicz a potem duet Kowal & Ropiejko, jednak obie bramki cały czas były "zaczarowane". Z czasem Unia zaczęła dochodzić do głosu.

Na początku drugiej odsłony spotkania Tarnowski strzelał nad poprzeczką bramki bronionej przez Binkowskiego,jakiś czas później golkiper gości wybija piłkę na róg po strzale Kalinowskiego. W 63 minucie futbolówka wpadła w końcu do bramki. Marcin Woźniak mija czterech zawodników, podaje do Ropiejki, a ten strzela w poprzeczkę. Piłkę dobija Wólkiewicz i zdobywa swojego pierwszego gola w II lidze. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania, a jedyne na brak czego nie mogli narzekać do jego końca kibice, to z pewnością rozdzielane przez arbitra żółte kartki, których Tomasz Garbowski od tego momentu pokazał siedem.

Unia: Wróbel, Warczachowski, Mysiak, Cegliński, ( 87-Jelonek), Nowaczyk, Kalinowski, Filipek, Kaźmierczak, Hulisz ( 77-Komsta), Tarnowski, Kretkowski ( 70-Gikiewicz)

Pogoń: Binkowski, Zawadzki, Dymek, Skrzypek, Woźniak, Wólkieiwcz ( 80-Szyszka), Sobczyński, Biliński ( 75-Kosakowski), Parzy ( 85-Kołc), Ropiejko, Kowal

0:1 - 64' - Daniel Wólkiewicz dodaj video
Unia Janikowo: Michał Wróbel - Tomasz Warczachowski, Maciej Mysiak, Rafał Cegliński (87' Dominik Jelonek), Mateusz Nowaczyk, Łukasz Kalinowski, Krzysztof Filipek, Waldemar Kaźmierczak, Sebastian Hulisz (77' Bartosz Komsta), Marcin Tarnowski, Krzysztof Kretkowski (70' Łukasz Gikiewicz).

Pogoń Szczecin: Robert Binkowski - Jakub Zawadzki, Marcin Dymek, Paweł Skrzypek, Marcin Woźniak, Daniel Wólkieiwcz (80' Mariusz Szyszka), Adrian Sobczyński, Radosław Biliński (75' Filip Kosakowski), Tomasz Parzy (85' Piotr Kołc), Maciej Ropiejko, Marek Kowal.

żółte kartki: Wróbel, Mysiak, Kalinowski, Filipek (Unia) / Sobczyński, Zawadzki, Ropiejko (Pogoń). sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork)

Dane pomogli uzupełnić: guma27, Bengoro, Roger900 - dziękujemy