Remis i skandal
W rozegranym dziś meczu w Częstochowie, Pogoń Szczecin zremisowała bezbramkowo z tamtejszym Rakowem. Od początku to drużyna Rakowa dyktowała warunki gry. Już w 15 minucie gospodarze powinni prowadzić 1-0. Metr od pustej bramki Wójcika piłka trafiła do Bukowca który nie wykorzystał idealnej sytuacji. Dziesięć minut później groźnie uderzał Bański piłka po jego strzale trafiła jednak w obrońcę Pogoni i spadła pod nogi zawodnika Rakowa a ten oddał bardzo niecelny strzał. W początkowej fazie spotkania Portowcy popełniali sporo błędów ,których jednak nie wykorzystali częstochowianie. W 33 minucie Pogoń przeprowadziła groźny kontratak jednak ani Chi-Fon ani Ropiejko nie wykorzystali swoich szans. Cztery minuty później gospodarze mogli cieszyć się z ogromnego szczęścia. W pole karne dośrodkowywał Przewoźniak, strzał głową oddał Posmyk jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej części znów zaatakowali Portowcy. Po strzale Chi-Fona z ogromnym trudem na rzut rożny piłkę zdołał wybić Pyskaty. Początek drugiej części to sporo walki w środkowej części boiska w wykonaniu obu ekip z ,którego nie wynikała żadna przewaga jednych czy drugich. W 60 minucie rasistowskim zachowaniem popisali się ludzie mający się za kibiców. Po przepychance Chi-Fona z zawodnikiem Rakowa piłkarz Pogoni został trafiony plastikową butelką. Na dwadzieścia minut przed końcem Pogoń znów groźniej zaatakowała jednak Pyskaty znów uratował swój zespół. Ostatnie minuty Pogoń grała w dziesiątkę ponieważ kontuzji doznał Chi-Fon. Urazu w tym spotkaniu doznał także Cezary Przewoźniak.

Pogoń po nie zbyt ciekawym widowisku ugrała jedno "oczko". Znów zabrakło trochę skuteczności i szczęścia przez co szczecińskiej drużynie nie udało się wygrać.
Trzeba także podkreślić skandaliczne zachowanie pseudokibiców z Częstochowy. Ferdinand Chi-Fon został obrzucony rasistowskimi wyzwiskami ale został trafiony także butelką. Klub z Częstochowy za te występki powinien zostać ukarany przez PZPN.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0-0

Składy:
Raków: Pyskaty, Rogalski, Żebrowski , Kowalczyk, Pluta, Bukowiec, Foszmańczyk, Lenartowski, Gliński ( 53-Witczyk), Bański ( 64-Sołtysik), Zachara ( 71-Bielecki)
Pogoń: Wójcik, Szyszka, Tychowski, Skrzypek, Świniarek ( 56-Kołc ), Biliński, Woźniak , Posmyk ( 87-Sobczyński), Chi-Fon, Ropiejko, Przewoźniak ( 77-Rydzak)
widzów: 1500

II liga grupa zachodnia (2008/2009)
Raków Częstochowa Pogoń Szczecin
0 0
06-09-2008 16:00
widzów: 1500 w tym 127 kibiców Pogoni
Raków: Pyskaty, Rogalski, Żebrowski , Kowalczyk, Pluta, Bukowiec, Foszmańczyk, Lenartowski, Gliński (53' Witczyk), Bański (64' Sołtysik), Zachara (71' Bielecki).

Pogoń: Wójcik - Szyszka, Tychowski, Skrzypek, Świniarek (56' Kołc), Biliński, Woźniak, Posmyk (87' Sobczyński), Chi-Fon, Ropiejko, Przewoźniak (77' Rydzak).

żółte kartki: Żebrowski (Raków) / Kołc, Woźniak (Pogoń) sędzia: Artur Ciecierski (Warszawa)

Dane pomógł uzupełnić: Kilym - dziękujemy