Remis Pogoni

Piłkarze szczecińskiej Pogoni w trzecim meczu, rozgrywanym podczas minionego tygodnia zdobyli czwarty punkt. Podopieczni Mariusza Kurasa zremisowali w Żaganiu z miejscowymi Czarnymi 0:0. Spotkanie obejrzało blisko stu kibiców Dumy Pomorza. Mecz od początku nie wzbudzał zapowiadanych wcześniej emocji, dopiero od 22 minuty akcje zaczęły nabierać tempa.

Wówczas w polu karnym Pogoni Szczecin „padł” Krzysztof Wierzbicki i kibice Czarnych Żagań zaczęli domagać się rzutu karnego. Prowadzący to spotkanie Marek Opaliński uznał jednak, że głowa napastnika gospodarzy była zdecydowanie zbyt nisko i Andrzej Tychowski nie popełnił w tej sytuacji przewinienia. Po kilku minutach Portowcy kilkakrtonie mogli wykonywać rzuty wolne. Najpierw głową strzelał Paweł Posmyk, a dwie minuty później Andrzej Tychowski. W 32 minucie meczu w odległości 30 metrów od bramki gospodarzy faulowany był Maciej Ropiejko. Piłkę ustawił najlepszy w tej części meczu w zespole Pogoni Szczecin Ferdinand Chi Fon. Strzał Kameruńczyka był celny i bardzo mocny, jednak „na posterunku” był bramkarz gospodarzy Robert Stawiarski. Osiem minut później z rzutu wolnego strzelał Mariusz Kryszak – dobrze ustawiony był jednak Damian Wójcik.

Druga połowa to już klasyczna „wymiana ognia”. Ostrzał „artyleryjski” rozpoczął w 47 minucie Paweł Posmyk, który wbiegł sam w pole karne i … i niestety przestrzelił. Chwilę później Mateusz Trachimowicz i Marcin Wielgus uderzali bardzo mocno z ostrego kąta. Na posterunku za każdym razem był jednak Damian Wójcik. Piłkarze Pogoni Szczecin nie byli „dłużni”. Za sprawą Tomasza Rydzaka i Pawła Posmyka byli o krok od uzyskania prowadzenia. Blisko nieszczęścia było w 81 minucie, gdy po strzale Łukasza Sobczaka i rykoszecie jednego z obrońców Damian Wójcik w ostatniej chwili złapał piłkę tuż przed linią bramkową. No i ta 89 minuta meczu. Do prostopadłego podania doszedł Marek Kowal i znalazł się w sytuacji sam na sam z Robertem Stawiarskim. Niestety kibice Dumy Pomorza w tej akcji bramki nie zobaczyli. „W takiej sytuacji napastnik powinien strzelać, a nie szukać podania” – tak najlepszą okazje Portowców do zdobycia gola ocenił po meczu trener Mariusz Kuras.

Składy

Czarni Żagań: Robert Stawiarski, Mateusz Trachimowicz, Dariusz Piechowiak, Karol Bednarczyk, Jakub Nabzdyk, Krzysztof Wierzbicki (71` Piotr Dutkiewicz), Kamil Kassian, Mariusz Kryszak, Marek Wolak (78` Łukasz Sobczak), Michał Bała (83` Zbigniew Mastalerz), Marcin Wielgus

Pogoń Szczecin: Damian Wójcik, Mateusz Świniarek (46` Tomasz Rydzak), Andrzej Tychowski, Paweł Skrzypek, Marcin Woźniak, Ferdinand Chi Fon, Piotr Kołc, Tomasz Parzy (84` - Radosław Biliński), Mariusz Szyszka, Maciej Ropiejko (59` Marek Kowal), Paweł Posmyk

Sędziował: Marek Opaliński (Dolnośląski Związek Piłki Nożnej)

Żółte kartki:
Paweł Skrzypek (39'), Andrzej Tychowski (69') - obaj Pogoń oraz Łukasz Sobczak (79') - Czarni

II liga grupa zachodnia (2008/2009)
Czarni Żagań Pogoń Szczecin
0 0
09-08-2008 17:00
widzów: 2000 (120 kibiców Pogoni)
Czarni Żagań: Robert Stawarski - Mateusz Trachimowicz, Dariusz Piechowiak, Karol Bednarczyk, Jakub Nabzdyk - Krzysztof Wierzbicki (71' Piotr Dutkiewicz), Kamil Kassian, Mariusz Kryszak, Marek Wolak (79' Łukasz Sobczak ) - Michał Bała (83' Zbigniew Mastalerz), Marcin Wielgus.

Pogoń: Damian Wójcik - Mariusz Szyszka, Andrzej Tychowski, Paweł Skrzypek, Mateusz Świniarek (46' Tomasz Rydzak), Ferdinand Chi-Fon, Marcin Woźniak, Piotr Kołc, Paweł Posmyk, Tomasz Parzy (84' Radosław Biliński), Maciej Ropiejko (60' Marek Kowal).

żółte kartki: Sobczak (Czarni) - Tychowski, Skrzypek (Pogoń). sędzia: Opaliński Marek (Legnica)

Dane pomógł uzupełnić: royal447 - dziękujemy