Zasłużone zwycięstwo Floty
autor: www.flota.swinoujscie.com.plBardzo udanie zapoczątkowali serię trzech wyjazdowych spotkań piłkarze Floty Świnoujście. Podopieczni Petra Němeca zasłużenie wygrali w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym GKP 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył niezawodny Arkadiusz Sojka (na zdjęciu), który wykorzystał w 80. minucie dobrą wrzutkę z prawej strony, z rzutu wolnego Łukasza Polaka i zdecydowanym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Mimo zwycięstwa w zespole wyspiarzy ponownie zawodziła skuteczność. W ostatniej minucie pierwszej połowy doskonałą sytuację miał Jacek Magdziński, jego strzał z pięciu metrów minął bramkarza, ale GKP uratował Maliszewski wybijając piłkę z linii bramkowej. Wszyscy obserwatorzy podkreślają, że Flota wygrała to spotkanie bo była zespołem bardziej zgranym, widać było to, że wyspiarze rozgrywali już trzecie spotkanie w I lidze a Gorzowianie pierwsze.

GKP Gorzów Wielkopolski - Flota Świnoujście 0:1 (0:0)

0:1 - 80' - Arkadiusz Sojka

GKP: 23. Dawid Dłoniak - 6. Krzysztof Ziemniak, 18. Robert Gaca, 17. Michał Sudoł, 4. Josef Petřík - 13. Damian Szałas, 5. Arkadiusz Chrobot, 14. Łukasz Maliszewski (46', 7. Szymon Sawala), 8. Adrian Łuszkiewicz (79', 2. Tomasz Ruminkiewicz) - 11. Tomasz Pawlak (63', 10. Maciej Malinowski), 21. Emil Drozdowicz.

Flota: 1. Sergiusz Prusak - 15. Ireneusz Chrzanowski, 3. Krzysztof Hrymowicz, 19. Wallace, 4. Przemysław Rygielski - 18. Arkadiusz Sojka (88', 13. Sebastian Fechner), 8. Marek Niewiada, 14. Grzegorz Skwara, 7. Michał Protasewicz - 10. Jacek Magdziński (69', 21. Łukasz Polak), 17. Ariel Lindner (77', 9. Piotr Dziuba).

żółte kartki: Chrobot (GKP) - Protasewicz, Magdziński, Sojka, Hrymowicz (Flota)

0:1 - 80' - Arkadiusz Sojka dodaj video

żółte kartki: Chrobot (GKP) - Protasewicz, Magdziński, Sojka, Hrymowicz (Flota) sędzia: Szymon Marciniak

Dane pomógł uzupełnić: Miniu - dziękujemy