Klątwy a kysz!
autor: choro4W najbliższą sobotę zobaczymy naszą drużynę po raz pierwszy w nowym sezonie na świnoujskim stadionie. Przeciwnik też zupełnie nowy, z mało komu znanej miejscowości, w gminie Manowo w powiecie koszalińskim. Wręcz egzotyczny. Nazywa się Zefir Wyszewo i to on będzie stawiał czoła Flocie w meczu, który rozpocznie się 14 sierpnia 2021, o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu.
Jest to rywal o którym wiemy bardzo mało, prawie nic. Wiemy, że ukończył poprzedni sezon z takim samym dorobkiem punktowym co Iskra Białogard, w bezpośrednich meczach oba zespoły wygrały po 1 meczu i 1 raz był remis, ale Zefir strzelił o 2 bramki więcej niż vice versa, stąd to on gra teraz w IV lidze.
Na inaugurację, jak zazwyczaj beniaminkowie, grał u siebie - z Darłovią Darłowo i zremisował 2-2. Do przerwy jednak przegrywał 0-2 a wyrównującą bramkę strzelił w czasie doliczonym. Zatem, zawziętości i kondycji na pewno mu nie brakuje. Plasuje go to na razie na pozycjach 8-11 (takim samym wynikiem zakończyło spotkanie Pogoni Połczyn-Zdrój z Białymi Sądów). Wyróżnił się za to 1 zawodnik (Adrian Szatkowski), który strzelił obie bramki dla Zefira i z pewnością to na niego trzeba będzie szczególnie uważać.

A co w naszym zespole?
Zaczął jak wiemy bardzo obiecująco, ale niestety wciąż jest mocno osłabiony. W meczu z Zefirem na pewno nie będziemy mogli liczyć na Pawła Iskrę, Błażeja Jezierskiego, Krystiana Pedę, Adama Wiejkucia i Dominika Winkla. Ale z tej piątki w Goleniowie grał tylko Jezierski i to tylko przez 53 minuty, a jednak koledzy poradzili sobie, więc trzeba ufać, że poradzą sobie i tym razem. Byle tylko przestała działać klątwa własnego boiska, która tak dokuczała nam w III lidze. No i przede wszystkim, żeby nie było szóstej kontuzji.
�r�d�o: Waldemar Mroczek/mksflota.swinoujscie.pl/old/

relacjďż˝ dodaďż˝: TUPACK

IV liga zachodniopomorska (2021/2022)
Flota Świnoujście Zefir Wyszewo
4 0
14-08-2021 17:00
widzów: 400. Boisko trawiaste w Świnoujściu (Świnoujście, Jana Matejki 22)
1:0 - 25' - Damian Staniszewski
2:0 - 41' - Roman Dziuba
3:0 - 61' - Damian Staniszewski
4:0 - 87' - Michał Stasiak
FLOTA ŚWINOUJŚCIE:
Daniel Kusztan, Michał Stasiak, Damian Staniszewski (71' Patryk Harkot), Kacper Robaczyński (63' Jonatan Cackowski), Kamil Poźniak, Adrian Kołat. Mariusz Helt, Roman Dziuba (63' Kostiantyn Karaman), Dmytro Shevchuk (83' Michał Protasewicz), Dawid Siemko (83' Maksymilian Turajski), Dawid Adamski

ZEFIR WYSZEWO:
Przemek Pilichowicz, Dawid Szaflarski (56' Łukasz Jarzębski), Tomasz Kamiński (85' Piotr Pawluch), Karol Gładysz, Ireneusz Szocik (56' Sebastian Martofel), Łukasz Połowniak, Przemysław Saliwon, Seweryn Fijołek, Sławomir Bieniek, Krzysztof Pawłowski, Jakub Kulon

żółte:
Kamil Poźniak, Dawid Adamski (Flota Świnoujście)
Karol Gładysz X2 (Zefir Wyszewo)
Czerwone:
Łukasz Jarzębski, Karol Gładysz (Zefir Wyszewo) sędzia: Berdzik B, Kułak M, Michalik B

Dane pomogli uzupełnić: Pulecik, TUPACK - dziękujemy