Falstart mimo dobrego stylu gry
autor: punkersFlota Świnoujście w swoim pierwszym pierwszoligowym pojedynku mimo dobrego stylu gry uległa w Zabierzowie miejscowemu Kmicie 0:1. Jedynego gola spotkania zdobył w 59. minucie Piotr Bagnicki. Wynik mógłby być inny, ale gospodarze (Wasilewski) nie wykorzystali rzutu karnego w 82. minucie.

Mecz stał na dość wysokim poziomie. Ładne akcje, szybkie kontry, piękne strzały. Beniaminek rozgrywek Flota Świnoujście bardzo dobrze sobie radził, czego dowodem są np. groźne akcje Skwary oraz Sojki. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego akcentu, kiedy to kapitalnie uderzał Bębenek. Chwilę później dał o sobie znać, były kapitan zabierzowskiego klubu Dariusz Zawadzki. Jednak to były marne próby, przy strzale, który oddał Piotr Powroźnik. Prawy obrońca Kmity Zabierzów kapitalnie złożył się w 13 minucie i z około 30 metrów niesamowicie mocno uderzył piłkę, którą ledwo co wybił Prusak. W pierwszej odsłonie pojedynku, próbowali swoich sił także Cebula, Hrymowicz i w końcówce Bagnicki.

Druga połowa zaczęła się bardzo nudno, była to tak zwana pasywna gra. Trwała ona około 10 minut. Po tym czasie gra Kmity wyglądała o wiele lepiej. A już w 59 minucie zabierzowianie mogli się cieszyć z prowadzenia. Kapitalnie wrzucał piłkę w pole karne Konrad Cebula, a Piotrowi Bagnickiemu nie zostało tylko nic jak skierować piłkę głową do bramki. Po golu zdobytym przez Kmitę, przycisnęła Flota, która próbowała swoich szans. Przyszła 83 minuta i w polu karnym piłkę ręką zagrywał jeden z obrońców Świnoujścian. Sędzia Jarzębak wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Paweł Wasilewski. Strzelił zbyt nonszalancko, lecz Prusak miał z tym strzałem trochę problemów i sparował piłkę przed siebie, ponownie dobijał Wasilewski, lecz trafił w słupek. Po tym wydarzeniu aż do ostatniej minuty, w szeregi obydwu jedenastek wkradło się sporo nerwowości.

Kmita Zabierzów - Flota Świnoujście 1:0 (0:0)

1:0 - 59' - Bagnicki

82' - Wasilewski (Kmita) nie wykorzystał rzutu karnego

sędzia: Sebastian Jarzębak

widzów: 450

Kmita Zabierzów: Różalski - Kościukiewicz, Jędrszczyk, Gawęcki, Bębenek, Powroźnik, Romuzga, Zawadzki (59' Wasilewski), Cebula, Krauze (81' Szwajdych), Bagnicki (82' Paknys)

Flota Świnoujście: Prusak - Hrymowicz, Protasewicz (63' Polak), Rygielski, Dziuba (66' Lindner), Fechner, Skwara (83' Bańka), Magdziński, Krajanowski, Sojka, Perez

widzów: 450

żółte kartki: Powroźnik, Różalski, Kościukiewicz (Kmita) - Fechner, Hrymowicz, Perez (Flota) sędzia: Sebastian Jarzębak

Dane pomogli uzupełnić: Junioro, SCr34M - dziękujemy