Rok kończymy remisem
W spotkaniu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy remisujemy z Wartą Poznań 1-1. Wyrównująca bramka, autorstwa Konstantinosa Triantafyllopoulosa, padła w 95 minucie.
Początek spotkania należał do Portowców. Zespół długo utrzymywał się przy piłce i raz za razem próbował konstruować swoje ataki. W siódmej minucie meczu Triantafyllopoulos posłał dalekie podanie do Carlosa, ale dobrze zapowiadającą się akcję przerwał szybkim wyjściem z bramki Lis. Trzy minuty później dwukrotnie szarżował skrzydłem Grosicki, ale tym razem rywale byli na posterunku. W 16. minucie odnotowaliśmy pierwszy strzał Portowców. Kowalczyk posłał jednak piłkę wysoką nas bramkę Warty.
W 23. minucie groźnie odpowiedzieli goście. Czyż pociągnął kilka metrów z piłką i zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale Stipica pewnie złapał piłkę. W 35. minucie miała miejsce niezła akcja Pogoni. Strzał Pawła Stolarskiego został jednak zablokowany. W ostatniej minucie pierwszej części gry zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Dantego Stipicy. Podanie z pierwszej piłki Zrelaka i znów strzelał Szymon Czyż, ale nasz golkiper nie dał się zaskoczyć. Pierwsza połowa nie wyglądała tak, jak kibice ze Szczecinie by sobie tego życzyli.

W 48. minucie zakotłowało się pod bramką Warty. Grosicki pociągnął swoją stroną boiska i dwukrotnie próbował znaleźć kolegów w polu karnym przeciwnika. W 50. minucie 'mała gra' Portowców i Kowalczyk z próbą dryblingu w polu karnym drużyny z Poznania. W ciągu kolejnych kilku minut Pogoń cały czas konstruuje groźne akcje, ale nadal nie możemy doczekać się efektu bramkowego. Pogoń gra o wiele szybciej niż w pierwszej części gry. W 63. minucie strzelał Kowalczyk, ale zbyt lekko, by sprawić problem Lisowi. W 74. minucie bardzo groźna akcja Warty, która kończy się bramką dla drużyny z Poznania. Zrelak wyprowadza swój zespół na prowadzenie po strzale z nabliższej odległości. W 77. minucie pada w polu karnym Sebastian Kowalczyk, jednak arbiter nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego. Pogoń cały czas atakuje, Warta broni się bardzo nisko. W 84. minucie odważna akcja Kowalczyka, dośrodkowanie w pole karne i z trudnej sytuacji próbował Parzyszek. Niewiele zabrakło! W doliczonych minutach meczu Pogoń nie szczędziła sił, była czas groźna, i w końcu przyniosło to skutek! W 95 minucie Konstantinos Triantafyllopoulos, po podaniu Fornalczyka, odnajduje drogę do bramki przeciwnika. Mamy remis! Pogoń po tej akcji dalej ruszyła do ataku, ale nie udało się już zdobyć drugiego gola.

PKO BP Ekstraklasa, 19. kolejka

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1 (0:0)
0:1 - Adam Zrelak 74’
1:1 - Konstantinos Triantafyllopoulos 95’

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 41. Paweł Stolarski (99. Mateusz Łęgowski 58’), 23. Benedikt Zech, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata ( 15. Hubert Matynia 82’) - 18. Michał Kucharczyk, 54. Maciej Żurawski (17. Mariusz Fornalczyk 79’), 27. Sebastian Kowalczyk, 21. Jean Carlos (9. Piotr Parzyszek 79’) 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahović ( 74. Aron Stasiak 82’).

Warta Poznań: 1. Adrian Lis - 2. Jan Grzesik, 4. Robert Ivanov, 44. Dawid Szymonowicz, 3. Jacek Kiełb, 17. Mateusz Czyżycki ( 9. Mateusz Kuzimski 67') - 77. Jason Papeau (30. Bartłomiej Burman 87’), 21. Mateusz Kupczak, 15. Michał Kopczyński (16. Aleks Ławniczak 46'), 20. Szymon Czyż ( 14. Nikodem Fiedosiewicz 93') - 99. Adam Zrelak.

1:1 - 90'+5 - Konstantinos Triantafyllopoulos
Pogoń: 1. Dante Stipica - 41. Paweł Stolarski (58' 99. Mateusz Łęgowski), 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata (82' 15. Hubert Matynia) - 18. Michał Kucharczyk, 54. Maciej Żurawski (79' 9. Piotr Parzyszek), 27. Sebastian Kowalczyk, 10. Luka Zahovič (82' 74. Aron Stasiak), 11. Kamil Grosicki - 21. Jean Carlos Silva (79' 17. Mariusz Fornalczyk).

Warta: 1. Adrian Lis - 2. Jan Grzesik, 21. Mateusz Kupczak, 44. Dawid Szymonowicz, 4. Robert Ivanov, 3. Jakub Kiełb - 17. Mateusz Czyżycki (67' 9. Mateusz Kuzimski), 20. Szymon Czyż (90' 14. Nikodem Fiedosewicz), 15. Michał Kopczyński (46' 16. Aleks Ławniczak), 77. Jayson Papeau (87' 30. Bartłomiej Burman) - 99. Adam Zreľák.

żółte kartki: Stolarski (Pogoń) - Czyż (Warta)

sędzia: Damian Sylwestrzak (gł) - Adam Karasewicz (as1), Dariusz Ignatowski (as2)