Twierdza Płock niezdobyta
Bardzo dużo walki, agresywnej gry i mało okazji podbramkowych - tak można streścić dzisiejszą potyczkę Wisły Płock z Pogonią Szczecin. Szczecinianie doznali drugiej porażki w tym sezonie. Nie minął pierwszy kwadrans meczu, a gospodarze powinni prowadzić 1:0. Rafał Wolski wpadł w pole karne Pogoni i kąśliwie przymierzył po długim rogu. Gości po raz kolejny w tym sezonie uratował Dante Stipica. W 20. minucie celnie uderzył z dystansu Maciej Żurawski. Piłkę odbił przed siebie Krzysztof Kamiński, ale żaden z Portowców nie pokusił się o dobitkę. Kolejne minuty to spadek tempa gry i wzrost ilości fauli. W pierwszej części spotkania sędzia pokazał w sumie pięć żółtych kartek.
Od początku drugiej połowy to Nafciarze częściej przebywali na połowie szczecinian. W 57. minucie gospodarze dopięli swego. Kamil Grosicki źle wybijał piłkę. Ta trafiła na skrzydło do Piotra Tomasika, który celnie dośrodkował w szesnastkę. Damian Warchoł uprzedził Luís Matę i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Kilka minut później błąd popełnił Daniel Stefański. Arbiter główny ukarał za faul Sebastiana Kowalczyka, Damiana Dąbrowskiego. Kapitan Pogoni obejrzał drugi żółty kartonik w meczu, ale po wideoweryfikacji sędzia naprawił swój błąd i ukarał Sebastiana Kowalczyka. Portowcy nie potrafili po przerwie sforsować obrony miejscowych. Dopiero w 74. minucie przeprowadzili groźną kontrę. Niestety w kluczowej fazie szansę zaprzepaścił Michał Kucharczyk. Wiślacy cofnęli się, ale szczecinianie w ofensywie grali zupełnie bez pomysłu. W 88. minucie Jakub Rzeźniczak obejrzał drugą żółtą kartkę i w końcówce Nafciarze grali w dziesiątkę. W 93. minucie Michał Kucharczyk dobrze dośrodkował w pole karne, jednak nieznacznie niecelnie główkował Jean Carlos Silva. W ostatniej akcji spotkania punkt Pogoni mógł uratować Maciej Żurawski. Młodzieżowiec w dogodnej sytuacji wyraźnie posłał piłkę nad poprzeczkę.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447

Ekstraklasa (2021/2022)
Wisła Płock Pogoń Szczecin
1 0
17-10-2021 12:30
1:0 - 57' - Damian Warchoł, asysta Piotr Tomasik dodaj video
Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 33. Damian Zbozień, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Damian Michalski, 77. Piotr Tomasik - 9. Dawid Kocyła (82' 7. Radosław Cielemęcki), 14. Mateusz Szwoch, 6. Damian Rasak (82' 23. Filip Lesniak), 92. Dominik Furman (90' 94. Dušan Lagator), 10. Rafał Wolski (46' 8. Patryk Tuszyński) - 95. Damian Warchoł (83' 20. Łukasz Sekulski)

Pogoń: 1. Dante Stipica - 41. Paweł Stolarski (77' 17. Mariusz Fornalczyk), 13. Kóstas Triantafyllópoulos (82' 33. Mariusz Malec), 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski, 54. Maciej Żurawski, 27. Sebastian Kowalczyk (68' 7. Rafał Kurzawa), 11. Kamil Grosicki (77' 10. Luka Zahovič) - 9. Piotr Parzyszek (68' 21. Jean Carlos Silva)

żółte kartki: Rzeźniczak, Michalski, Tomasik, Szwoch, Kocyła, Warchoł, Lesniak (Wisła) - Dąbrowski, Kowalczyk (Pogoń)
czerwona kartka: Rzeźniczak (88' minuta, Wisła, za drugą żółtą) sędzia: Daniel Stefański Dawid Golis Krzysztof Myrmus

Dane pomógł uzupełnić: royal447 - dziękujemy