Pewne zwycięstwo
Duma Pomorza odniosła pewne zwycięstwo w pierwszym spotkaniu w okresie przygotowawczym. Pogoń pokonała dziś ligowego rywala, Zagłębie Lubin 3:0. Portowcy bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 5. minucie premierowe trafienie zanotował Jean Carlos Silva. Brazylijczyk uderzeniem z ostrego kąta pewnie pokonał Dominika Hładuna. Następne okazje miał Rafał Kurzawa. Najpierw uderzył jednak nad bramką, a następnie przegrał pojedynek sam na sam.
Portowcy przed przerwą zadali kolejne ciosy. W 26. minucie rzut karny na gola zamienił Sebastian Kowalczyk. Wcześniej faulowany był Luka Zahović. Chwilę później Pogoń trafiła po raz trzeci. Tym razem Luís Mata asystował przy golu Kacpra Smolińskiego. Miedziowi najlepszą okazję na trafienie zmarnowali w 52. minucie. Jedenastkę egzekwowaną przez Filipa Starzyńskiego obronił Jakub Bursztyn.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 3:0 (3:0)
Jean Carlos Silva 5' Sebastian Kowalczyk 26'k, Kacper Smoliński 30'

Pogoń Szczecin:
(I połowa) 1. Dante Stipica - 41. Paweł Stolarski, 55. Igor Łasicki (36' 74. Kryspin Szcześniak), 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata - 21. Jean Carlos Silva (36' 71. Marcel Wędrychowski), 61. Kacper Smoliński, 8. Damian Dąbrowski, 7. Rafał Kurzawa, 27. Sebastian Kowalczyk - 10. Luka Zahovič
(II połowa) 26. Jakub Bursztyn - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia - 18. Michał Kucharczyk, 54. Maciej Żurawski, 14. Kamil Drygas, 20. Alexander Gorgon, 71. Marcel Wędrychowski (59' 17. Mariusz Fornalczyk) - 19. Adrian Benedyczak (77' 63. Hubert Turski)

Zagłębie Lubin:
(I połowa) 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki, 5. Lorenco Šimić, 70. Kamil Kruk, 3. Saša Balić - 39. Konrad Handzlik, 8. Łukasz Poręba, 4. Jewgienij Baszkirow, 19. Daniel Dudziński, 7. Saša Živec - 27. Karol Podliński
(II połowa) 22. Kacper Bieszczad - 20. Kacper Chodyna, 70. Kamil Kruk, 55. Damian Oko, 77. Mateusz Bartolewski - 21. Jakub Bednarczyk, 99. Łukasz Łakomy, 14. Jakub Żubrowski, 18. Filip Starzyński, 16. Adam Ratajczyk - 27. Karol Podliński (59' 17. Patryk Szysz)

żółte kartki: Šimić (Zagłębie) - Triantafyllópoulos (Pogoń)

Sebastian Kowalczyk 26'k
30' - Kacper Smoliński

Šimić (Zagłębie) - Triantafyllópoulos (Pogoń)

Dane pomogli uzupełnić: skryba1213, emil123, royal447 - dziękujemy