Chemicy wygrywają z Flotą Świnoujście
autor: Ariel SzydłowskiW spotkaniu siódmej kolejki rundy drugiej piłkarze Chemika Police wygrali na wyjeździe z Flotą Świnoujście 4:1.

Mecz w pierwszych 30 minutach był wyrównanym widowiskiem i obie drużyny stwarzały sytuacje do zdobycia bramki.
Flota nawet jedną zdobyła ale sędzia główny słusznie jej nie uznał gdyż w momencie podania zawodnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej.
W 32 minucie spotkania to chemicy wyszli na prowadzenie po szybkiej kontrze. Bramkę zdobył Mikołaj Midzio a dogrywał Kuba Świder, który minął obrońcę gospodarzy i dokładnie zagrał w pole karne do wchodzącego Mikołaja. Chwilę później mogło być już 2:0. Jednak strzał Świdra był zbyt lekki by zaskoczyć golkipera Floty. Po przerwie mocniej przycisnęli gospodarze i dwukrotnie nasz zespół ratował Patryk Brzozowski. W 58 minucie było już 2:0 dla żółtozielonych. Ponownie w roli głównej wystąpił Jakub Świder, który minął dwóch obrońców Floty i strzałem w długi róg pokonał Gądka. Piłkarze Floty jeszcze nie otrząsnęli się po stracie drugiej bramki, a już przegrywali 0:3, a swoje drugie trafienie tego dnia zaliczył Mikołaj Midzio. W 71 minucie meczu zespół Floty zdobył bramkę kontaktową po strzale Pawła Iskry. Piłkarze Floty rzucili się do huraganowych ataków. Jednak tego dnia nasza defensywa dwoiła się i troiła rozbijając ataki gospodarzy. Wynik meczu na 4:1 dla policzan ustalił w 85 minucie Michał Chyrek, którego perfekcyjnie obsłużył Mikołaj Midzio. W następnym meczu Chemik zmierzy się na własnym boisku z Gwardią Koszalin.

Chemik: Brzozowski - Białek, Kosacki, Michałowski, Klimkowicz, Jakubiak, Szala(7' Roszczyk, 46' Chmielowiec), Midzio, Data(17' Dyczewski) Świder, Chyrek

1:4 - 86 ' Michał Chyrek
Flota: Łukasz Gądek, Adrian Kołat, Dmytro Szewczuk (60 Mariusz Bedliński), Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Mariusz Helt (71 Damian Staniszewski), Dawid Adamski (46 Jakub Kuzio), Łukasz Kopeć (55 Krystian Peda), Grzegorz Tarasewicz (89 Błażej Jezierski), Konrad Prawucki, Paweł Iskra.
Nie grali: Jarosław Jóźwiak, Patryk Harkot.
Trenerzy: Łukasz Borger, Jarosław Jóźwiak.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Chemik: Patryk Brzozowski, Michał Chyrek, Illya Mykhailovskyy, Mateusz Jakubiak, Mateusz Kosacki, Konrad Data (17 Adam Dyczewski), Oskar Klimkowicz, Bartłomiej Białek, Dawid Szala (7, Michał Roszczyk, 46 Kamil Chmielowiec), Mikołaj Midzio, Jakub Świder.
Nie grali: Adrian Piekutowski, Michał Korotkiewicz.
Trenerzy: Mariusz Szmit, Mateusz Jakubiak, Maciej Najda.
Kierownik drużyny: Błażej Ostrowski.

żółte Kartki:
Flota: Iskra (36), Prawucki (90+1).
Chemik: Jakubiak (54). sędzia: Marek Marcinkowski Michał Łukaszewski Michał Walkowski

Dane pomógł uzupełnić: TUPACK - dziękujemy