Po punkty ale z szacunkiem dla rywala
autor: choroSeria wyjazdów zbliża się do połowy. Przed nami trzeci z rzędu w ogóle, a drugi ligowy. Tym razem do Gniezna, gdzie jutro, tj. w sobotę, o godzinie 17:00 Flota stoczy pojedynek z tamtejszym Mieszkiem.

Potem jeszcze wyjazdy do Koszalina i Wejherowa i dopiero 22 maja zobaczymy nasz zespół w Świnoujściu w spotkaniu z Chemikiem Police. Już z kibicami. Nie jest tajemnicą, że celem jutrzejszego meczu są 3 punkty. Przeciwnik zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli, zdobywszy zaledwie 2 punkty, w zremisowanych po 1-1 u siebie meczach z bezpośrednio wyprzedzającymi go Górnikiem Konin i Chemikiem Police.
Jednak ku przestrodze przypomnijmy, że świnoujski zespół choć wygrał w tym sezonie 4 mecze wyjazdowe, to jednak na boiskach innych maruderów tylko remisował. Czyli punkty w Gnieźnie też trzeba będzie zdobyć a nie wziąć. Ale jest też pociecha, że z drużyn zakwalifikowanych do grupy B Flota przegrała wyjazdowy pojedynek jedynie w Jarocinie, z kolei od 14 marca 2021 nie przegrywa w ogóle. Do tego coraz lepsza gra i poprawiająca się skuteczność dają podstawy do optymizmu. Na pewno to Flota jest faworytem tego spotkania, byle tylko nie poczuć się zwycięzcą jeszcze przed meczem. Przeciwnik na pewno się nie położy i zainwestuje w ten mecz wszystko co ma.
Nieco historii. Z drużyną Mieszka Flota spotkała się w III lidze wielokrotnie. W XXI wieku były to lata 2003-07, z roczną przerwą na grę Floty w IV lidze, oraz sezon bieżący. 15 sierpnia 2020 w Świnoujściu Flota wygrała po zaciętym meczu 4-2. Goście dwukrotnie wówczas wyrównywali, bramka na 3-2 padała w 80, a na 4-2 w 90 minucie, zatem wynik był niepewny do ostatniej minuty czasu przepisowego. Trzy gole dla Floty zdobył wówczas Paweł Iskra, jedną Grzegorz Tarasewicz, dla Mieszka Jakub Hoffmann (najskuteczniejszy aktualnie piłkarz w Gnieźnie - 5 bramek) oraz Miłosz Brylewski, dla którego było to jedyne trafienie w bieżących rozgrywkach. Na liście strzelców w drużynie Mieszka tylko 5 zawodników - poza wymienionymi są to: Dawid Urbaniak, Filip Fiborek i Łukasz Bogajewski.

Jak się dowiadujemy, gospodarze planują przeprowadzić bezpośrednią transmisję z tego spotkania na YouTube. Link do kanału znajduje się tutaj. Zapraszamy. Ten mecz będzie jeszcze bez publiczności, ale bądźmy z drużyną chociaż wirtualnie. To też poprawia samopoczucie.

1:1 - 69' - Jakub Hoffmann
Flota: Daniel Kusztan, Adrian Kołat, Dmytro Szewczuk, Michał Stasiak, Marcin Wawrzyniak (81 Błażej Jezierski), Adam Wiejkuć, Grzegorz Tarasewicz (85 Jakub Kuzio), Krystian Peda (58 Łukasz Kopeć), Konrad Prawucki, Damian Staniszewski (58 Mariusz Bedliński), Paweł Iskra.

Mieszko: Łukasz Benedykciński, Jakub Hoffmann (90+3 Olivier Strosin), Kacper Zimmer, Łukasz Bogajewski, Hubert Walerjańczyk, Robert Pepliński, Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Aleksander Pawlak, Dawid Piskuła (77 Michał Mól), Szymon Klimacki.

żółte: Tarasewicz, Stasiak (Flota), Brylewski (Mieszko) sędzia: Bartłomiej Wiśniewski Radosław Kaczorowski Piotr Ciesielski

Dane pomógł uzupełnić: TUPACK - dziękujemy

pokaż wszystkie zdjęcia (1)
TUPACK (1)
Trener Łukasz Borger po meczu w Gnieźnie Kibicom należą się przeprosiny (TUPACK)