Olimpia wygywa, Bińkowska wraca
autor: www.facebook.com/MKSOlimpiaSzczeW sobotnie popołudnie Olimpia Szczecin w ramach 20. kolejki Ekstraligi kobiet pokonała nieco niżej notowany od siebie i doskonale sobie znany zespół Sportisu KKP Bydgoszcz 2:0. Pierwszego gola w meczu zdobyła Weronika Szymaszek w pierwszej połowie, a wynik meczu w doliczonym czasie gry ustaliła powracająca tego dnia po kontuzji Amelia Bińkowska. Zwycięstwo było szczególnym prezentem dla obchodzącej w sobotę swoje 18. urodziny Wiktorii Lipiejko.
Szczeciński zespół przeważał nad rywalkami niemalże przez cały mecz. W 27. minucie akcję otwierającą wynik meczu zapoczątkowała Patrycja Michalczyk. Etatowa asystentka przy golach posłała piłkę w pole karne, bramkarka rywalek minęła się z futbolówką, a tą do siatki głową skierowała Weronika Szymaszek. Chwilę później przez urazy boisko musiały opuścić dwie zawodniczki - Zofia Giętkowska z ekipy KKP oraz nasza Marianna Litwiniec.

W pierwszych sekundach drugiej połowy po akcji Oli Witczak piłkę również głową do siatki skierowała Kornelia Grosicka ale ze względu na pozycję spaloną gol nie został uznany. Dwadzieścia pięć minut później Grosicka dynamicznie zagrała w defensywie przerywając rajd Justyny Zabłotnej, która na połowie boiska wyprzedziła naszą defensywę i pędziła w kierunku pojedynku sam na sam z Joanną Pastusiak.

Pod koniec spotkania trener Adam Gołubowski wpuścił na boisko Amelię Bińkowską, która ostatnio była kontuzjowana. Bińkowska swój powrót na boisko po półrocznej przerwie udokumentowała bramką, którą zdobyła po indywidualnej akcji w doliczonym czasie gry. Po jej golu ustalającym wynik na 2:0 dla Olimpii gra już nie była kontynuowana.
Za tydzień Olimpia Szczecin zagra również u siebie. Do Szczecina przyjedzie będący na podium Górnik Łęczna. Koniec sezonu nastąpi za dwa tygodnie - wówczas Olimpijki zagrają na wyjeździe z Rolnikiem Głogówek, który już spadł do I ligi.

Olimpia Szczecin - Sportis KKP Bydgoszcz 2:0

1:0 Weronika Szymaszek 27
2:0 Amelia Bińkowska 90

mecz sędziowała Karolina Bojar-Stefańska z Warszawy

Olimpia: Pastusiak - Kędzierska, Brzozowska, Michalczyk, Szymaszek, Radochońska, Shahbazyan (85 Bińkowska), Grosicka, Szcześniak (71 Szerszeń), Litwiniec (40 Witczak), Lipiejko (56 Bagińska)