Arkonia nadal druga
Przez dwa dni weekendu w temperaturze sięgającej blisko 30 stopni, na otwartym basenie SDS rywalizowali piłkarze wodni, którzy rozgrywali II turniej Rundy Zasadniczej Mistrzostw Polski Seniorów. O prymat w Szczecinie walczyły cztery drużyny, w tym także miejscowa Arkonia. Szczecinianie radzili sobie bardzo dobrze, kolejno eliminując poszczególnych przeciwników i to dużą różnicą bramek. Najważniejszy jednak był niedzielny pojedynek z aktualnym Mistrzem Polski - ŁSTW Łódź. Podobnie jak podczas pierwszego turnieju w Łodzi i tym razem lepsi okazali się zawodnicy ŁSTW.

Zawodnicy Arkonii radzili sobie nieźle (szczególnie do przerwy), ale w kluczowych momentach nie potrafili zdobyć kontaktowej bramki (przy stanie 4-6, 5-7). Sędziowie nie odgwizdali również dwóch karnych. Najważniejsza była druga i początek trzeciej kwarty, kiedy gospodarze dobrze radzili sobie w obronie, ale brakowało im skuteczności. Ostatecznie łodzianie wygrali 16:7.

Po IV: 7-16

W ogólnej klasyfikacji z kompletem zwycięstw w obu turniejach prowadzi ŁSTW Łódź, przed Arkonią, która ma w dorobku 4 zwycięstwa i dwie porażki. Turniej finałowy - 21 czerwca w Łodzi.