Rekordowa siatkarska majówka
Tak wspaniałej siatkarskiej majówki jeszcze nie było w 15-letniej historii imprezy. W Niechorzu w trzech turniejach ("Lambda Beach", "Castrol Beach" i "Tatarak Beach Ball") wystartowało 90 zespołów, co dało w sumie 210 zawodników i zawodniczek. Miłośnicy tej odmiany siatkówki przyjechali z całej Polski, a nawet z Niemiec. Nie zabrakło także zawodników z SALPS oraz 'zawodowców' np. Edyta Rzenno (Piast Szczecin) czy Tomasza Kławsiuć, uczestnik Beach Balla w 2007 roku.

Pierwszy turniej odbył się dopiero w piątek - popularne dwójki "Castrol Beach". Zaplanowane na czwartek miksty z powodu fatalnej pogody zostały przełożone na sobotnie popołudnie.

W wspomnianych dwójkach wystartowała rekordowa liczba drużyn – 42.Bezkonkurencyjnym zespołem, który wygrał wszystkie mecze były Sztormiaki (Marek Sochacki – Szczecin i Karol Szczepanik – Kraków). Pokonali oni w finale - 15:8, 15:12 - Akces (Hubert Cukras i Tomasz Barabas - obaj Szczecin). Trzecie miejsce przypadło rodzinie z Jeleniej Góry – Naprzód (Mariusz i Tomasz Marzec), którzy wygrali w małym finale z zespołem Kaboom z Wrocławia.

W sobotnich trójkach wzięło udział 30 zespołów, co także stanowi rekord dla cykli turniejów "Lambda Beach". W tej imprezie wystartowała reprezentacja portalu Ligowiec.net (Krzysztof Brylowski, Marek Grzesiowski, Michał Wiśniewski). Nasza drużyna po gładkim przejściu swojej grupy, w kolejnej rundzie spotkała się z Akcesem. Był to prawdziwy bratobójczy pojedynek. Cała szóstka na placu to bowiem obecni lub byli zawodnicy Wiko-Impex (1 liga SALPS). Po dramatycznym i zaciętym spotkaniu 15:13 wygrał Ligowiec. W kolejnej rundzie (ćwierćfinał) nasz team natrafił jednak na zespół Lambda (Tomasz Kławsiuć - Połczyn Zdrój, Dominik Sroga - Międzyrzecz, Wiesław Wiatrowski - Wrocław), który na boisku nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszy. Zresztą nie tylko nam. Dotarli oni do finału, w którym gładko pokonali 21:14 ekipę z Poznania - Niepokorni (Piotr Przybylak, Grzegorz Kulczyński, Filip Reichelt). W meczu o 3. miejsce lepsze okazały się Dorsze (Krzysztof Jedynak – Radom, Patryk Woźny, Marcin Chmielewski - obaj Warszawa), które pokonały 15:11 Atacante.

Jeszcze w trakcie turnieju trójek rozpoczął się zaległy z czwartku (odwołane z powodu fatalnej pogody) turniej mikstów - "Tatarak Beach Ball". Do zawodów zgłosiło się 18 zespołów. Całą imprezę wygrało małżeństwo z Poznania – Wschód-Zachód (Ania i Jarosław Swoboda). Pokonali oni Nemo 2 (Gracjana Lis - Berlin, Maciej Dziewięcki – Międzyzdroje). Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Krakowa – Sztormiaki (Edyta Rzenno, Karol Szczepanik).
własne

relacjďż˝ dodaďż˝: krab

Siatkarska majówka w Niechorzu
data: 30-04-2008 10:00 - 03-05-2008 10:00
miejsce: Plaża w Niechorzu na wysokości OW „Drzazga” przy ul. Pomorskiej (ok. 300 m od mola w stronę latarni morskiej)