40 minut do I ligi...
40 minut do I ligi. Tak to nie marzenie. Tyle właśnie brakuje drużynie ze Szczecina, aby wygrać spotkanie i wspiąć się o jedna klasę rozgrywkową wyżej.

Przed sezonem nikt nie mógł o tym nawet marzyć, a już dzisiaj jest to faktem. AZS Radex Szczecin musi te 40 minut wypełnić wspaniałą grą, a wtedy sprawi że cały koszykarski Szczecin będzie świętował triumf.

AZS Radex rozpoczął sezon od porażki z UKKS Leszno. Nie zapowiadało to tak emocjonującej końcówki ligi. Później było już tylko lepiej. Akademicy ze Szczecina łapali formę i odnosili kolejne zwycięstwa, które zagwarantowały im udział w play-off’ach.
go miasta. Postawmy go wspólnie…Drugą fazę rozgrywek, która toczyła się już bezpośrednio o awans szczecinianie rozpoczęli od zwycięstwa nad drużyną AZS PO Opole 2:1. No i mamy wielki finał. Tydzień temu AZS Szczecin udał się do Jeleniej Góry. Szczecinianie po dramatycznym meczu wygrali 65:58. To było coś niesamowitego! Po pierwszej połowie Sudety prowadziły z AZS-em 38:22, natomiast drugą przegrały 20:43! W efekcie to szczecinianie wywieźli z Jeleniej Góry bardzo ważne zwycięstwo przybliżające naszych koszykarzy do upragnionego awansu!

Szczecińska koszykówka dawno nie miała tyle radości ile w tym sezonie dostarczyli koszykarze „Rademu”. Podopieczni Zbigniewa Majcherka są o krok od historycznego awansu. AZS Szczecin może awansować do I ligi. Było by to na pewno nie małym sukcesem, który odbije się echem nie tylko w województwie Zachodniopomorskim, ale także w całej Polsce. Grupa utalentowanych koszykarzy pod opieką trenera Majcherka, którzy poprzez nieustanna prace, wiarę w siebie i wielkie ambicje udowodniła, że ze studenckiego klubu można zrobić drużynę na miarę I ligi. Jednak by to się stało należy sobotni mecz w hali SDS-u wygrać.

Jak wiadomo, Sudety Jelenia Góra przyjadą do Szczecina walczyć o wszystko. Nie maja nic do stracenia. Są w mniej komfortowej sytuacji, ponieważ by awansować do I ligi muszą wygrać dwa spotkania z drużyna z portowego miasta.

Sobotnie spotkanie obu drużyn zapowiada się arcyciekawie. Jak zagra AZS Radex Szczecin? Jak zmotywowani przyjadą goście? Jaka będzie forma w najważniejszym spotkaniu tego sezonu liderów AZS-u Majcherka, Pytysia i Balcerka? Czy będziemy już w sobotę cieszyć się z awansu do I ligi?

Odpowiedzi na te i inne pytania już 19 kwietnia o godzinie 19 w hali SDS-u.

Nie wytrzymali ciśnienia (krab)
40 minut do I ligi... (krab)